Bugatti Veyron Super Sport w niezwykłej oprawie

Bugatti Veyron Super Sport w niezwykłej oprawie

Jeśli macie akurat na zbyciu 2 300 000 Euro, możecie stać się posiadaczami samochodu, który zapewni Wam zazdrosne spojrzenia wszystkich kierowców, pieszych i rowerzystów.

Chociaż Bugatti Veyron został wyprodukowany w zaledwie kilkuset egzemplarzach na przestrzeni dziesięciu lat, to jednak dla bardzo wybrednych (i jeszcze bogatszych) klientów jego podstawowa wersja może się okazać zbyt zwyczajna i pospolita. Opcja oferowana przez mieszczącą się w Arabii Saudyjskiej firmę Seven Car Lounge wygląda jednak tak, że nie sposób nie zwrócić na niego uwagi.

  

 

Oferowany egzemplarz Veyrona Super Sport pochodzi z 2014 roku i jest jednym z 45 wyprodukowanych. To nie tylko najszybszy samochód wyprodukowany seryjnie, ale także ostatni wariant z twardym dachem, co czyni go jeszcze bardziej unikatowym. Auto zwraca na siebie uwagę także dzięki znajdującej się na nim okleinie - łączy ona wymyślne wzory w kolorach czarnym i srebrnym z jaskrawopomarańczowymi akcentami. Całość raczej nie pomaga we wtopieniu się w tłum i uniemożliwia dyskretne przemieszczanie się, ale wszak chodzi tu o osiągnięcie zgoła przeciwnego efektu.

 

Sercem Veyrona jest potężny, szesnastocylindrowy silnik o układzie W. Jednostka ma pojemność skokową wynoszącą 8 litrów i jest wspomagana przez aż cztery turbosprężarki, dzięki czemu dzieło inżynierów firmy Bugatti generuje moc 1200 koni mechanicznych i pozwala na rozpędzenie samochodu do prędkości ponad 430 km/h. Rekord nadal pozostaje niepobity - być może to się zmieni, gdy na rynku pojawi się następca w postaci modelu Chiron, ale ten jest zapowiadany dopiero na 2018 rok. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup tego Super Sporta ma pewność, że przynajmniej przez najbliższe półtora roku będzie potencjalnie najszybszym użytkownikiem dróg.

 

Lepiej się pospieszyć, bo jeszcze ktoś Was uprzedzi - ogłoszenie znajdziecie na stronie JamesEdition.com

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska