USSV Rhino XT – luksusowy i ekstremalny

2017-03-27
USSV Rhino XT – luksusowy i ekstremalny

Patrząc na trendy na rynku samochodów istnieje duże prawdopodobieństwo że nawet ci, którzy obecnie nie wyobrażają sobie siebie za kierownicami SUV-ów, za jakiś czas zmienią zdanie.

Tylko jakiego SUV-a wybrać, żeby móc choć trochę się wyróżnić? BMW X5, Audi Q7, a nawet Porsche Cayenne – wszystkie wydają się jakieś takie pospolite… Naprawdę wymagający klienci powinni zwrócić uwagę na ofertę firmy US Utility Vehicles, której przedstawicielem jest model Rhino XT.

 

 

Ten samochód powinien wywołać uśmiech na twarzy tych, którzy lubują się w pojazdach o militarnym rodowodzie. Już z daleka widać, że ludzie odpowiedzialni za wizualną stronę Rhino XT w dużej mierze inspirowali się Hummerem i Jeepem Wranglerem. Pojazd jest pozbawiony wszelkich obłości, którymi charakteryzuje się większość współczesnych samochodów – całość prezentuje się wspaniale kanciasto.

 

W środku bynajmniej nie jest spartańsko – fotele zostały obite czerwoną skórą, a kierowca ma do dyspozycji szereg udogodnień, do których należy między innymi system nawigacji, dostarczony przez firmę Alpine. Co ciekawe, samochód posiada także składany dach, co może się przydać w przypadku słonecznej pogody. Auto doskonale poradzi sobie w terenie, ale jak często z tego typu pojazdami bywa, zapewne większość z nich będzie się poruszać głównie po asfaltowych drogach.

 

Jeśli zaś chodzi o silnik, to no cóż… Pod maskę trafił silnik V6 o pojemności 3,6 litra (co rzecz jasna jest dobrą wiadomością), ale jego moc wynosi zaledwie 285 koni mechanicznych. Niby sporo, ale w takim samochodzie spodziewalibyśmy się chyba czegoś mocniejszego. Ile trzeba zapłacić za taką przyjemność? Jak nietrudno się domyślić, niemało – producent ustalił cenę Rhino XT na poziomie 75 tysięcy dolarów, czyli około 295 tysięcy złotych.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska