Jeden z trzech unikatowych Bugatti Veyronów wystawiony na sprzedaż

2017-03-28
Jeden z trzech unikatowych Bugatti Veyronów wystawiony na sprzedaż

Bugatti Veyron trudno nazwać samochodem pospolitym. Jednak w zbiorze samochodów wyjątkowych można znaleźć podzbiór aut jeszcze bardziej niecodziennych.

Veyron to bez wątpienia jeden z najważniejszych modeli w historii francuskiej marki. Gdy po kilku latach oczekiwania w końcu pojawił się na rynku, pod wieloma względami był po prostu “naj” – jego rzędowy, aż szesnastocylindrowy silnik o pojemności ośmiu (!!!) litrów generował moc ponad tysiąca koni mechanicznych, dzięki którym samochód był w stanie rozpędzić się do oszałamiającej prędkości ponad czterystu kilometrów na godzinę, a sprint od zera do setki trwał zaledwie 2,5 sekundy.

 

 

Każdy właściciel tego samochodu ma wszelkie prawo, by czuć się wyjątkowym, jednak dla najbardziej wymagających klientów Bugatti przygotowało kilka specjalnych, limitowanych edycji. W 2013 roku ukazała się niezwykle krótka, bo składająca się z zaledwie trzech egzemplarzy seria o dumnie brzmiącej nazwie Grand Sport Vitesse Legend Meo Costantini. Była ona poświęcona Bartolomeo “Meo” Constantiniemu – włoskiemu asowi lotnictwa z czasów pierwszej wojny światowej i przyjacielowi Ettore Bugattiego, który w 1935 roku za kierownicą Bugatti Type 35 dwukrotnie zwyciężył w wyścigu Targa Florio, a do 1935 roku był szefem zespołu wyścigowego Bugatti.

 

Jeden z trzech przedstawicieli tej serii trafił właśnie na sprzedaż. Nie jest to jednak jedyna interesująca cecha tego egzemplarza – w aucie mamy bowiem mocniejszą odmianę silnika, która generuje 1184 konie mechaniczne, a sam samochód nie był nigdy eksploatowany. Chociaż został wystawiony na aukcję jako używany, to jego licznik wskazuje cały 1 kilometr przebiegu! Cena wywoławcza? Niewiele ponad 2,7 miliona dolarów...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska