Nietypowy kierowca

2016-07-14
Nietypowy kierowca

Sami wiecie jak dziewczyny reagują na podwózkę na motocyklu. Zwykle lubią ten mały zastrzyk adrenaliny, pęd powietrza i swoje rozwiane włosy. Tutaj jednak nie rozwiewają się niczyje włosy, ale raczej sierść. W dodatku nie u pasażera, tylko u kierowcy. Zobaczcie jak na motorze jedzie pies. Jest cool jak mało kto.

Tak, dobrze widzicie. Przedstawiciel czworonogów prowadzi, a właściciel motocykla tylko go ubezpiecza. I wciska pedały gazu, do których brawurowy kierowca niestety nie dosięga ze względu na naturalne dla swojej rasy warunki fizyczne. Razem człowiek i pies tworzą tandem niemal doskonały. A w każdym razie nie wywrotny, choć wywrotowy.

 

 

Gdzie odbywają się te popisy kaskaderskie? W dużym mieście (tak, tak, psi Easy Rider bynajmniej nie jest sam na drodze!) gdzieś w Azji. Zarówno kierowca, jak i pasażer wydają się wyluzowani jak gdyby nigdy nic. Ten pierwszy jedzie pewnie, a jego dobrą minę potęgują jeszcze ciemne okulary, które ma na nosie. To jednak jeszcze można zrozumieć i sobie wytłumaczyć. Trochę tak zwanym „szczęściem nowicjusza”, a trochę tym, że czworonóg najprawdopodobniej nie do końca wie, co się właśnie dzieje. Czy gdyby wiedział, że to on kieruje, też byłby na tyle pewny siebie? Właściciel motocykla natomiast to prawdziwy youtube'owy kaskader. Musi wyglądać na nieustraszonego nawet jeśli adrenalina skacze mu naprawdę wysoko. I trzeba przyznać, że idzie mu to całkiem nieźle – robi wrażenie jakby wycieczka z niecodziennym kierowcą była dla niego chlebem powszednim.

 

A co najlepsze: możemy mieć pewność, że cała akcja nie została w żaden sposób sfingowana. To co widzicie naprawdę gdzieś się wydarzyło. Przekonuje o tym charakter nagrania – jest amatorskie, wykonane prawdopodobnie telefonem. Tym razem wrażenie autentyczności zastąpi widzom efekty specjalne i jakość obrazu. Trochę jak w Blair Witch Project, ale z jeszcze większym dreszczykiem.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska