Nowa Kuga: tak dobra jak VW Tiguan?

2017-03-29
Nowa Kuga: tak dobra jak VW Tiguan?

Nowość w bestsellerowej grupie samochodów, czyli wśród SUV-ów. Ford Kuga w najświeższej odsłonie jest nowocześniejszy i bardziej sportowy od poprzednika, ale też bezpieczniejszy i prostszy w obsłudze. Czy da radę takim konkurentom, jak chociażby Volkswagen Tiguan, czy Skoda Kodiaq?

Zaawansowane systemy komunikacji i rozrywki, pakiet systemów wspomagających kierowcę, wygodne wnętrze i duży wybór silników. Na to postawił Ford, tworząc nową wersję swojego kompaktowego SUV-a.

 

Ford Kuga może zostać wyposażony w system Perpendicular Parking wspomagający parkowanie prostopadłe, nową wersję systemu unikania kolizji Active City Stop oraz adaptacyjny system oświetlenia Adaptive Front Lighting, który zapewnia optymalną widoczność w trudnych warunkach drogowych. Wśród innych rozwiązań technicznych znalazły się także drzwi bagażnika otwierane i zamykane elektrycznie i bezdotykowo oraz inteligentny napęd na wszystkie koła AWD.

 

 

Dzięki systemowi SYNC 3 Kuga pozwoli kierowcom sterować systemami audio, nawigacji i klimatyzacji oraz połączonymi z autem smartfonami dzięki prostym, zbliżonym do normalnej rozmowy komendom głosowym. Kierowca Kugi może sterować systemem SYNC 3 przez dotykowy ekran o przekątnej 8 cali w taki sam sposób, w jaki używa swojego smartfonu. Użytkownicy iPhone'ów mogą aktywować system Apple CarPlay, z kolei użytkownicy telefonów Android mają do dyspozycji system Android Auto, która w bezpieczny i przyjazny sposób przenosi do samochodu aplikacje i usługi znane kierowcom, jak Google Search, Google Maps i Google Play.

 

SUV został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi zasadami designerskimi Forda, dzieląc eleganckie, sportowe linie nadwozia z innymi modelami z gamy Forda, jak kompaktowy SUV Ford EcoSport oraz pełnowymiarowy SUV Ford Edge. Duża, trapezoidalna osłona chłodnicy oraz mniejszy wlot powietrza umieszczony poniżej sąsiadują z nowymi, wąskimi i smukłymi reflektorami ze zintegrowanymi światłami dziennymi LED oraz z lampami przeciwmgłowymi.

 

 

Ford po raz pierwszy oferuje także model Kuga ST-Line inspirowany samochodami Ford Performance oraz luksusowy model Kuga Vignale. Dzięki temu klienci mają do wyboru więcej opcji stylizacyjnych i wyposażeniowych.

 

Auto oferuje najnowsze silniki wysokoprężne TDCi oraz benzynowe EcoBoost. Opracowany przez Forda silnik Diesla 1,5 litra TDCi o mocy 120 KM, współpracujący z sześciobiegową przekładnią manualną oraz napędem na przednie koła, zużywa średnio 4,4 litra na 100 km.

 

 

Kuga dostępna jest także w innych wersjach:

 

- 2,0 litra TDCi o mocy 150 KM ze skrzynią manualną lub PowerShift, z napędem na jedną oś lub AWD.

 

- 2,0 litra TDCi 180 KM z AWD i do wyboru: skrzynią manualną lub PowerShift.

 

- 1,5 litra EcoBoost 120 KM lub 150 KM ze skrzynią manualną i napędem na przednie koła.

 

- 1,5 litra EcoBoost 182 KM z 6-biegową skrzynią automatyczną i napędem na wszystkie koła AWD.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska