Ferrari F40 - motoryzacyjna symfonia

Ferrari F40 - motoryzacyjna symfonia

Podziwianie Ferrari F40 na torze to uczta dla oczu i uszu jednocześnie.

Legendarne Ferrari F40 to jeden z najpiękniejszych samochodów kiedykolwiek wyprodukowanych przez włoskiego producenta z czarnym koniem w logo - wśród obecnych trzydziestolatków z pewnością nie brakuje takich, którzy w młodości zdobili ściany swoich pokoi plakatami z "F-czterdziestką". Produkowany w latach 1987 - 1992 model razem z Porsche 959, Bugatti EB 100, Jaguarem XJ 220, Lamborghini Diablo i McLarenem F1 uznawany za jeden z charakterystycznych supersamochodów przełomu lat 80. i 90.

 

Prezentowane tutaj F40 jest charakterystyczne nie tylko ze względu na swój jaskrawy, żółty kolor (wszystkie egzemplarze opuszczały fabrykę w wersji krwistoczerwonej) - właściciel pomajstrował przy nim nieco, aby doskonale sprawdzało się w wersji zabawki na tor wyścigowy. Zamontowany został zupełnie nowy tylny spoiler, dyfuzor z włókna węglowego, a także niesamowicie brzmiący układ wydechowy.

 

Tak omawiane Ferrari prezentuje się w akcji:

 

 

 

Chociaż od zakończenia produkcji Ferrari F40 minęły 24 lata, to jego specyfikacja techniczna i osiągi nadal robią wrażenie. Dzieło inżynierów z Maranello zostało wyposażone w 2,9-litrowy silnik V8 wspomagany przez dwie turbosprężarki, które pozwalają na osiągnięcie mocy 478 koni mechanicznych. Supersamochód dzięki temu przyspiesza od zera do setki w cztery i pół sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 325 km/h.

 

Wolicie supersamochody z lat 80. i 90., czy może preferujecie nowocześniejsze produkcje? Jeśli należycie do tej drugiej grupy, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem o Bugatti Veyron Super Sport w niezwykle efektownej oprawie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska