Smart Brabus 125 Ultimate – samochód miejski czy dla dzieci?

2017-03-29
Smart Brabus 125 Ultimate – samochód miejski czy dla dzieci?

W przypadku usportowionych „maluchów” często ma się ochotę zatytułować tekst „mały, ale wariat”. W tym przypadku nie oddawałoby to rzeczywistości, a tytuł powinien brzmieć raczej „mały, ale z wariacką ceną”.

Smart, zwłaszcza w wersji Fortwo, jest fantastycznym samochodem do miasta – dzięki niewielkim rozmiarom parkuje się nim o wiele łatwiej, niż „zwykłym” autem, a trzycylindrowy silnik o pojemności 1 litra i mocy 70 koni mechanicznych pozwala na żwawe i bezproblemowe poruszanie się po miejskich arteriach. Dla spragnionych większej mocy jest skierowana odmiana z jednostką o pojemności 0,9 litra, która rozwija moc 90 koni mechanicznych.

 

 

Jeśli jednak z jakiegoś powodu ktoś chce się w Smarcie wyróżnić, powinien rzucić okiem na ofertę Brabusa, czyli tunera tej marki. Firma przygotowała bowiem wyjątkową wersję 125 Ultimate. Wszystkie egzemplarze tej limitowanej serii będą pomalowane w turkusowy kolor o nazwie Blu Glauco i będą miały poszerzone nadwozie. Jednostka napędowa pozostanie taka sama (trzycylindrowy silnik o pojemności 0,9 litra), ale zostanie zwiększona jej moc, która zamiast 90, wyniesie 125 koni mechanicznych. Jak to się przekłada na wyniki? Cóż, nieznacznie – Smart Brabus 125 Ultimate ma przyspieszać od zera do setki w 9,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 175 kilometrów na godzinę.

 

Prawdziwy opad szczęki powoduje jednak cena, jaką trzeba zapłacić, aby stać się właścicielem tego miejskiego samochodziku. Wynosi ona bowiem około 215 tysięcy złotych! Dość powiedzieć, że za podobne pieniądze można kupić Porsche Caymana lub, jeśli ktoś preferuje auta bardziej „przyziemne”, ale gwarantujące olbrzymią przyjemność z jazdy – na przykład dobrze wyposażonego Forda Focusa RS. Smart Brabus 125 Ultimate powstanie, jak nietrudno się domyślić, w zaledwie 125 egzemplarzach.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska