Zbudowali prawdziwego resoraka!

2017-04-01
Zbudowali prawdziwego resoraka!

Toyota postanowiła pokazać, jaka jest sentymentalna. Wykorzystała zabawkę z dzieciństwa większości dzisiejszych 30. 40. i 50-latków i na jej bazie stworzyła samochód: Hiluxa Tonka Concept.

Toyota ożywiła wspomnienia z dzieciństwa i połączyła dwie legendarne marki – zabawki Tonka i swojego Hiluxa. Pełnowymiarowa zabawka dla dorosłych – Hilux Tonka Concept – to rock-crawler, w którym spotykają się dzielność terenowa i trwałość, wpisane w DNA zarówno Toyoty, jak i samochodów Tonka.

 

 

Auto zostało wymyślone, zaprojektowane, zbudowane i przetestowane przez inżynierów i projektantów Toyota Australia. Szef zespołu, Nicolas Hogios, jest przekonany, że ekscytujący design i ekstremalne możliwości terenowe tego pojazdu uruchomią wyobraźnię zarówno dzieci, jak i dorosłych.

 

„Wzięliśmy samochód Tonka prosto z piaskownicy i wzorując się na nim przerobiliśmy Hiluxa od dachu po opony i od grilla po pakę” – powiedział Nicolas Hogios. – „Podobnie jak terenówki sławnego producenta zabawek, Hilux Tonka Concept ma jeszcze większe możliwości terenowe niż i tak bardzo dzielny seryjny Hilux, dlatego można nim pokonywać najtrudniejsze podjazdy po skałach, rumowiskach skalnych i innych ekstremalnych terenach. Uwielbiamy dobrą zabawę”.


 

Pod czarno-żółtą okleiną kryje się Hilux Double Cab w topowej wersji SR5, z 4-cylindrowym turbodieslem 2,8 litra, który w wersji fabrycznej ma 174 KM i maksymalny moment obrotowy 420 Nm. Auto otrzymało większy o 150 mm prześwit, mocne terenowe zawieszenie i 35-calowe opony, off-roadowe światła LED, a nawet warstwę z włókna węglowego na masce i tylnej klapie. Miskę olejową i inne ważne części chroni osłona podwozia z 6-milimetrowej blachy z lekkich stopów, a nadwozie zabezpiecza boczne orurowanie. Będzie wiele okazji, żeby zobaczyć z bliska Hiluxa Tonka podczas serii wystaw i pokazów terenowych na świecie.

Hilux Tonka Concept to urodzinowy prezent dla obu firm – Toyota obchodzi w tym roku swoje 80-lecie, zaś Tonka 70. rocznicę założenia.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska