2017-04-05
Włoscy kierowcy mają przegwizdane!

Włosi łamiący prawo mogą zacząć drżeć. Automobili Lamborghini przekazało bolońskiej policji drugiego Huracána w wersji „Polizia”. Z kolei mediolańska służba dostosowała do swoich potrzeb Ferrari 458 Spidera, którego skonfiskowano mafii.

Huracán to drugie takie auto we flocie bolońskiej policji - poprzednie służy stróżom prawa od 2015 roku. Nowy Huracán ma pomagać w standardowych działaniach policji autostradowej, czyli pościgach i łapaniu piratów drogowych, a także transporcie krwi i organów.

 


Wersję „Polizia” napędza silnik V10 o mocy 610 koni mechanicznych, a moc przenoszona jest na cztery koła. Nadwozie Huracána jest mieszanką lekkich stopów aluminium i karbonu. Różnice w stosunku do seryjnie produkowanych egzemplarzy są widoczne przede wszystkim w wyposażeniu. W samochodzie zamontowano między innymi defibrylator i system lodówek, przeznaczonych do transportu organów.

 

Z kolei Ferrari należące od teraz do policji lokalnej w Mediolanie zostało skonfiskowane mafii. Samochód przerobiła za darmo firma Carrozzeria Marazzi Caronno Pertusella. Auto będzie używane do szkoleń, ale sprawdzi też w przypadku konieczności szybkiego dojechania na miejsce interwencji.

 

 

Światowe policje, zwłaszcza drogowe, mają czym ścigać bandytów. Najlepsze I najszybsze auta są do ich dyspozycji. Jeśli chcecie przeczytać, co o nich pisaliśmy, wystarczy kliknąć tutaj.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska