Rolls-Royce inspirowany brytyjską muzyką

2017-04-05
Rolls-Royce inspirowany brytyjską muzyką

Brytyjski producent samochodów luksusowych stworzył nową, limitowaną serię modelu Wraith. Powstała ona we współpracy z uznanymi brytyjskimi muzykami.

Chociaż każdy Rolls-Royce to auto wyjątkowe (mało kto może sobie pozwolić na samochód za kilka milionów złotych), to egzemplarze Wraitha, o których mowa w tym tekście będą jeszcze trudniej dostępne. Mówimy bowiem o samochodach wyjątkowych – firma do pracy nad nimi zaprosiła bowiem uznanych brytyjskich muzyków, którzy mieli wpływ na ich ostateczny kształt (rzecz jasna w kwestii detali).

 

 

Na pierwszym z egzemplarzy swoje piętno odcisnął Roger Daltrey, czyli jeden z założycieli legendarnej grupy The Who. Wygląd samochodu jest hołdem złożonym albumowi Tommy z 1969 roku – wzór, który trafił na maskę Rollsa, pierwotnie ukazał się okładce tej właśnie płyty. Innymi artystami, którzy wzięli udział w tym projekcie są Sir Ray Davies (lider zespołu The Kinks), Sir George Martin (producent i aranżer wielu utworów The Beatles, nazywany „piątym Beatlesem”), Shirley Bassey (walijska piosenkarka, znana z wykonania trzech tytułowych piosenek do filmów o Jamesie Bondzie: Goldfinger, Diamenty są wieczne oraz Moonraker), Francis Rossi (Status Quo), a także Ronnie Wood (Rolling Stones). Roger Daltrey odpowiada za wygląd dwóch samochodów, a każdy z pozostałych muzyków – za jeden.

 

Według Rolls-Royce’a, każdy z tych wykonanych ręcznie samochodów będzie perłą w kolekcji naprawdę oddanego (a przy tym bardzo zamożnego) fana każdego z wymienionych wyżej zespołów. Ceny oczywiście nie zostały podane, ale wiadomo, że pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na szczytny cel – Rolls-Royce zapowiada, że trafią one do organizacji charytatywnych.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska