Najmocniejszy SUV świata: Jeep Grand Cherokee Trackhawk

2017-04-10
Najmocniejszy SUV świata: Jeep Grand Cherokee Trackhawk

Ranking najmocniejszych terenówek świata właśnie stracił na aktualności. Nowym numerem jeden jest Jeep w wersji Grand Cherokee Trackhawk. Ma 707 KM!

 

Koniec dominacji Porsche i Bentleya. Jeep wraca na pozycję numer 1. To za sprawą Trackhawka, czyli auta z silnikiem przeszczepionym z Dodge'a Challengera Hellcata.

 

Wszystkie poprzednie wersje najmocniejszego Jeepa, czyli SRT8, robiły wrażenie, ale ta, która nadchodzi, po prostu miażdży. Na początek liczby. Auto napędza 6,2-litrowy motor V8 z doładowaniem. Ma 707 koni mechanicznych mocy i dysponuje 875 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To przekłada się na osiągi. 2,5-tonowe auto przyspiesza do setki w... 3,5 sekundy. Jedną czwartą mili robi w 11,6 sekundy. Z kolei prędkość maksymalna wynosi 289 km/h. O ile Jeep przyspiesza najszybciej, to większą prędkością maksymalną może pochwalić się Bentley Bentayga.

 

Z wartych wspomnienia modyfikacji, jakie zastosowali inżynierowie, trzeba wymienić hamulce Brembo. Z przodu dysponują 6 tłoczkami, a z tyłu 4. Droga hamowania ze 100 km/h do zera to jedynie 34,7 metra.

 

Poza potworną mocą Jeep Grand Cherokee Trackhawk to w pełni funkcjonalne auto, posiadające wszelkie udogodnienia typowe dla SUV-a. Systemy dbające o bezpieczeństwo i łączność (Uconnect) są na najwyższym poziomie, auto może łączyć się ze smartfonami Apple'a i z Androidem. Zarówno z zewnątrz, jak i w środku zastosowano niewiele zabiegów stylizacyjnych, by wyróżnić samochód. To zaledwie kilka plakietek Trackhawk i zmian.

 

Przeniesienie napędu odbywa się za pomocą skrzyni automatycznej na cztery koła. To właśnie dzięki napędowi AWD auto jest szybsze od Hellcata. Debiut Trackhawka będzie miał miejsce w Nowym Jorku, a auto zostało już wycenione. W Stanach Zjednoczonych cennik startuje od 85 tys. dolarów. To ponad 2 razy mniej niż Porsche Cayenne z porównywalnymi osiągami (570-konne Turbo S).

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska