Top 7 pościgów motocyklowych w filmach

Top 7 pościgów motocyklowych w filmach

Wielka ucieczka, Terminator 2, a także wiele przygód Jamesa Bonda - te filmy nie byłyby takie same bez efektownych pościgów z udziałem motocykli.

Motocykl to dla wielu symbol wolności. Nie dziwi zatem, że wielu reżyserów postanawia wykorzystać motyw pościgu na jednośladzie w swoich filmach - w ogromnej większości przypadków protagonista ucieka przed goniącymi go czarnymi charakterami. Przed Wami nasz subiektywny wybór najlepszych pościgów w filmach z udziałem dwóch kółek.

7. Jutro nie umiera nigdy

Tomorrow Never Dies to osiemnasty z kolei film o przygodach najsłynniejszego agenta w służbie Jej Królewskiej Mości i drugi, w którym w rolę 007 wcielił się Pierce Brosnan. Głównym przeciwnikiem Bonda jest w tym przypadku magnat medialny Elliot Carver, grany przez Jonathana Pryce’a. “Dziewczyna Bonda” to Wei Lin (Michelle Yeoh) i to właśnie z nią Bond jest spięty kajdankami podczas ucieczki po ulicach Bangkoku.

Motocykl: BMW R1200C

 

 

6. Indiana Jones i Ostatnia Krucjata

Trzecia część przygód najsłynniejszego archeologa na świecie (chociaż młodsi mogliby się z tym nie zgodzić i jako najbardziej znanego mogliby wskazać Nathana Drake’a z serii gier Uncharted) doskonale pokazuje skomplikowaną relację pomiędzy ojcem i synem. Harrison Ford i Sean Connery świetnie współpracują ze sobą na ekranie, także podczas sceny ucieczki motocyklem z koszem przed nazistami.

Motocykl: Dniepr MT11

 

 

5. Mission Impossible 2

Większość filmowej kariery Toma Cruise’a polega na uciekaniu przed czymś, co chce go zabić. Do ucieczek wykorzystywał także motocykle, jak chociażby wtedy, gdy drugi raz wcielał się w rolę agenta Ethana Hunta. Tym razem musi odzyskać śmiercionośnego wirusa, zanim ten wpadnie w niepowołane ręce. Stawka jest wysoka, więc scena pościgu musi być spektakularna.

Motocykl: Triumph Speed Triple 955i

 

 

4. Matrix: Reaktywacja

Omawiana scena jest prawdopodobnie najlepszą w całym filmie, który dla wielu był ogromnym rozczarowaniem po całkiem niezłej pierwszej części. Grana przez Carrie-Ann Moss Trinity musi uciec na motocyklu z niejakim Klucznikiem przed demonicznymi Bliźniakami. Całość rozgrywa się na zatłoczonej autostradzie i jest przepełniona typowymi dla Matrixa akrobacjami.

Motocykl: Ducati 996


 

3. Skyfall

Drugi w naszym zestawieniu film z Jamesem Bondem w roli głównej. Agent 007 tak już ma - film z jego udziałem nie mógłby istnieć bez pościgu. Tym razem grany przez Daniela Craiga bohater kradnie motocykl crossowy i goni złego gościa, który wykradł listę agentów brytyjskiego wywiadu. Nie ogranicza się bynajmniej jedynie do ulic Stambułu - w pewnym momencie pościg przenosi się na… dachy budynków!

Motocykl: Honda CRF 250 R

 

 

2. Terminator 2

Chociaż określeniem “film kultowy” w ostatnich czasach określa się mnóstwo produkcji, to jednak dzieło Jamesa Camerona z 1991 roku bezwzględnie zasługuje na to miano. W zasadzie każda scena w tym filmie zasługuje na uznanie, a ta z młodym Johnem Connorem i T-800 uciekającymi na potężnym chopperze przed złym terminatorem w ogromnej ciężarówce po prostu musiała się tu znaleźć.

Motocykle: Honda XR 100 i Harley Davidson Fat Boy

 

 

1. Wielka ucieczka

Najstarszy film w całym zestawieniu, ale nakręcona w 1963 roku scena z bohaterem granym przez Steve’a McQueena, który ucieka na motocyklu przez nazistami do dziś robi ogromne wrażenie. Nie jest to może najbardziej efektowny ani spektakularny pościg (w porównaniu do najnowszych produkcji), ale z całą pewnością należy do najsłynniejszych w historii kina. A tego nikt mu nie odbierze

Motocykl: Triumph 650 TT Special

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska