Demon: najszybszy muscle car w historii!

2017-04-11
Demon: najszybszy muscle car w historii!

To wydaje się nieprawdopodobne, ale Amerykanie postanowili zdetronizować najszybszego muscle cara jego mocniejszą wersją. Dodge'a Challengera SRT Hellcata pokona Demon.

Już sama nazwa wskazuje, że odlot Amerykanów jest naprawdę potężny. Bezkompromisowi inżynierowie postanowili zrobić drogową wersję auta odpowiedniego raczej na wyścigi na jedną czwartą mili. No i nazwali ten samochód Dodge Challenger SRT Demon.

 

To mocniejsza i lżejsza wersja Challengera SRT Hellcata. Ten samochód wyposażony jest w 707-konny silnik V8 z doładowaniem. Tymczasem Demon, którego premiera będzie miała miejsce na targach w Nowym Jorku, ma mieć ten sam, 6,2-litrowy motor, ale ok. 30 proc. mocniejszy. Łatwo policzyć, że moc ma wynieść ponad 900 koni...

 

Za zmianami pod maską poszły oczywiście modyfikacje zawieszenia, układów wydechowego i paliwowego. Nowy król muscle carów będzie jeździł na benzynę 91-oktanową lub 100-oktanowe paliwo wyścigowe. Demon jest lżejszy od Hellcata aż o 200 kg. Jakie będą jego osiągi? Z samych cyferek wnioskujemy, że nieprawdopodobne. Czekamy, a poniżej możecie zobaczyć wideo zapowiadające bestię z piekła rodem.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska