Aukcja zabytkowych aut. W Polsce!

2017-04-11
Aukcja zabytkowych aut. W Polsce!

Już pod koniec kwietnia odbędzie się aukcja zabytkowych samochodów, na której pojawią się ikony europejskiej motoryzacji lat 60. i 70. A wszystko to w Polsce.

 

Pojawią się na niej naprawdę wyjątkowe samochody. Jakie?

 

Zmotoryzował powojenne Włochy, stał się symbolem włoskiego stylu życia, designu i jednym z bardziej lubianych samochodów wszech czasów. Będzie można go kupić na pierwszej z czterech w tym roku aukcji samochodów klasycznych. Niepozorna sylwetka, płócienny odsuwany rolldach i karoseria autorstwa genialnego konstruktora i projektanta, Dantego Giacosy. Fiat 500 jest ikoną podbijającą serca miłośników i inwestorów zabytkowych samochodów w ostatnich latach. Pierwsza seria tego modelu zeszła z linii produkcyjnej w latach 1957 - 1975 i nadal spotykana jest na ulicach włoskich miast. Fiat 500 zmotoryzował powojenne Włochy niemal w takim stopniu jak Fiat 126 Polskę. Egzemplarz dostępny na aukcji to beżowy odrestaurowany model z 1967 roku. Cena wywoławcza to 40 tys. zł.

 

Nie będzie to jednak jedyny bohater pierwszej w tym roku aukcji samochodów zabytkowych. Pod młotek pójdą między innymi cztery klasyczne, brytyjskie roadstery. Najpopularniejszy wśród tego typu samochodów MG MGB z 1966 w legendarnym kolorze British Racing Green (cena wywoławcza 65 tys. zł) oraz jego poprzednik MG MGA z 1960 roku - po kompletnej renowacji i w bardzo dobrym stanie technicznym (cena wywoławcza 90 tys. zł).

 

Będzie to również okazja do nabycia kultowego Triumpha Spitfire. Egzemplarz aukcyjny to ostatni przedstawiciel klasycznej linii brytyjskich roadsterów z 1979 roku, który trafił do Polski w 2012 roku (cena wywoławcza 40 tys. zł). Na szczególną uwagę zasługuje niekwestionowana gwiazda aukcji i motoryzacyjny klasyk popkultury – Jaguar E-Type z 1968 roku. Ten brytyjski samochód stanowił ikonę stylu i elegancji lat 60-tych, a sam Enzo Ferrari nazwał go „najpiękniejszym autem w historii motoryzacji”. Ten bardzo rzadki model (seria 1.5) został sprowadzony do Polski trzy lata temu prosto ze Stanów Zjednoczonych i został poddany kompletnej renowacji. Cena wywoławcza to 360 tys. zł.

 

Na aukcji nie zabraknie również klasycznych motocykli i skuterów. Wylicytować będzie można m.in. Lambrettę (cena wywoławcza 13 tys. zł), która obok Vespy jest jednym z najbardziej ikonicznych skuterów. Lambretty nieodparcie kojarzą się z obrazem urokliwej włoskiej uliczki. Ich fenomenalny wygląd zawsze przykuwa wzrok i powoduje, że każda przejażdżka jest stylową podróżą w czasie.

 

Aukcja będzie miała miejsce 22 kwietnia w Warszawie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska