Lazareth Wazuma V8F Matte Edition – zabawka dla dużych chłopców

2017-04-12
Lazareth Wazuma V8F Matte Edition – zabawka dla dużych chłopców

Gdy supersamochód wydaje się banalny, a wyczynowy motocykl nie dostarcza spodziewanych emocji, trzeba zacząć szukać alternatywnych rozwiązań.

Kojarzycie firmę Lazareth? To francuskie przedsiębiorstwo, założone przez Ludovica Lazaretha, zajmujące się głównie tuningiem motocykli. Mieliśmy okazję o nim wspominać przy okazji tekstu o zmodyfikowanej Yamasze YZF-R1 (znajdziecie go w TYM miejscu). Teraz jednak Francuzi przygotowali coś jeszcze bardziej efektownego – wyjątkową edycję ekstremalnego, sportowego quada o nazwie Wazuma V8F.

 

 

Wazuma V8F jest sprzętem całkowicie bezkompromisowym. Jego wygląd przywodzi na myśl… no właśnie, co takiego? Quadowi najbliżej jest chyba do pojazdów przyszłości, które często pojawiają się w filmach science-fiction. Oryginalny, futurystyczny wygląd to jednak nie wszystko, bo Wazuma to sprzęt o niebanalnych możliwościach. Napędza go pochodzący z Ferrari 308 trzylitrowy, wolnossący silnik V8, który generuje moc ponad 250 koni mechanicznych. Za dostarczanie mieszanki paliwowo-powietrznej do ośmiu cylindrów odpowiadają dwa sportowe układy wtryskowe, pochodzące z motocykli Yamaha. Sekwencyjna skrzynia biegów, odpowiedzialna za zmianę przełożeń pochodzi z BMW M3. Firma Lazareth zadbała także o to, aby pojazd był w stanie nie tylko błyskawicznie się rozpędzić, ale także zatrzymać – zastosowano w nim system hamulców tarczowych firmy Brembo (tarcze mają średnicę 324 milimetrów).

 

A jeśli chodzi o cenę? Cóż, jak zapewne się domyślacie, tanio nie jest – zważywszy na to, że podstawowa wersja Wazumy kosztuje około 250 tysięcy dolarów, to specjalna, matowa wersja raczej tańsza nie będzie...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska