F Type R kontra 911 Turbo S

F Type R kontra 911 Turbo S

Brytyjska dostojność kontra niemiecka perfekcyjność - kto wyjdzie zwycięsko?

Pamiętacie jak opisywaliśmy pojedynek na prostej pomiędzy BMW M2 Coupe a Fordem Mustangiem V8? YouTube’owy kanał EVO postanowił zaprezentować kolejne interesujące starcie - tym razem naprzeciw siebie staje dwóch mocnych przeciwników z napędem na cztery koła.

 

Pierwszym z nich jest Jaguar F Type w najmocniejszej wersji R. Ten wariant naprawdę może zaimponować specyfikacją techniczną - znajdziemy w nim pięciolitrowy, turbodoładowany silnik V8, który generuje moc 542 koni mechanicznych i 680 Nm momentu obrotowego. Pozwala to rozpędzić się samochodowi do 300 km/h, a sprint do setki trwa zaledwie 4 sekundy. Auto zostało przy tym wyposażone w ośmiobiegową, manualną skrzynię biegów Czy takie osiągi pozwalają na osiągnięcie przewagi nad niemieckim konkurentem? Otóż nie… Zobaczcie, jak to dokładnie wygląda:


 

Pomimo imponujących osiągów, Jaguar nie stanowi dla Porsche żadnego wyzwania. Co prawda niemiecki samochód został wyposażony w mniejszy silnik (sześciocylindrowy o pojemności 3,8 litra), ale poszczególne osiągi znacznie przewyższają te F Type’a. 911 Turbo S może się pochwalić mocą wynoszącą 580 koni mechanicznych (w jej osiągnięciu pomagają dwie turbosprężarki), prędkość maksymalna została ograniczona do “skromnych” 330 km/h, a rozpędzenie się do stu kilometrów na godzinę zajmuje “911” jedynie 2,9 sekundy. Dodatkowo Porsche jest o 200 kilogramów lżejsze od swojego konkurenta, a przeniesienie napędu następuje za pomocą dwusprzęgłowej skrzyni PDK.

 

Jeśli lubicie tematykę niekoniecznie sprawiedliwych wyścigów, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym starcia dwóch wyjątkowych pojazdów - naprzeciw siebie stanęły samochody, z których jeden miał moc 850 KM, drugi zaś… aż 10 000!

 

Który z tych samochodów zagościłby w Waszym garażu?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska