Hennessey Exorcist – dominator

Hennessey Exorcist – dominator

Walka o prymat w segmencie muscle carów nigdy nie była tak zacięta – producenci wznoszą się na wyżyny swoich możliwości. Tym razem pałeczkę przejęła firma Hennessey, która zaprezentowała model Exorcist.

Niedawno firma Dodge zaprezentowała model Challenger w wersji SRT Demon. Auto jest najszybszym seryjnie produkowanym samochodem na świecie – 6,2-litrowy silnik V8 HEMI generuje moc 840 koni mechanicznych i 1044 Nm momentu obrotowego. Pozwala mu to rozpędzić się od zera do setki w zaledwie 2,3 sekund, a przy gwałtownym starcie jego przednia oś… unosi się do góry.

 

 

Walkę z demonem jest w stanie podjąć tylko przeciwnik o odpowiednich kwalifikacjach, czyli egzorcysta. Tak właśnie postanowiła nazwać swoje najnowsze dzieło firma Hennessey, która zajmuje się przerabianiem seryjnych samochodów na prawdziwe drogowe potwory. Tym razem bazą do zbudowania – nie bójmy się tego słowa – supersamochodu został Chevrolet Camaro ZL1, który już w standardowej wersji może się pochwalić imponującymi możliwościami. Jego silnik o pojemności 6,2 litra rozwija moc 640 koni mechanicznych i 868 Nm momentu obrotowego.

 

 

Specjaliści z Hennesseya gruntownie zmodyfikowali tę jednostkę. Zmieniona została turbosprężarka i intercooler, zastosowano nowe wałki rozrządu, głowicę i wiele innych elementów. Efekt jest powalający – moc silnika wzrosła aż do 1000 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy wynosi oszałamiające 1310 Nm! Moc trafia na koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej lub 10-stopniowego automatu. Samochód pokonuje odległość ¼ mili w zaledwie 10 sekund!

 

W USA samochód można nabyć bezpośrednio u dealerów Chevroleta, natomiast osoby, które posiadają Camaro ZL1 mogą oddać swój samochód do Hennesseya, który za odpowiednią opłatą zrobi z niego Egzorcystę. Ceny modyfikacji zaczynają się od 55 tysięcy dolarów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska