Formuła 1 w 360 stopniach

Formuła 1 w 360 stopniach

Tylko garstka wybranych może powiedzieć o sobie, że miała okazję obserwować świat zza kierownicy bolidu Formuły 1.

Przeniknięcie do świata najbardziej prestiżowych wyścigów samochodowych na świecie nie jest łatwą sprawą - o dołączeniu do elity marzy wielu kierowców z całego świata, ale udaje się to bardzo nielicznym. Na szczęście dzięki rozwojowi technologii każdy może poczuć choć namiastkę emocji, które towarzyszą Lewisowi Hamiltonowi, Sebastanowi Vettelowi czy też Fernando Alonso.

 

W sezonie 2016 po kilku latach nieobecności do rywalizacji powrócił zespół Renault F1. Jego kierowcami zostali Kevin Magnussen oraz Jolyon Palmer. Dzięki kamerze nagrywającej w 360 stopniach, umieszczonej na pojeździe tego drugiego możemy się przekonać, jak wygląda świat z perspektywy bolidu Formuły 1:

 

 

Dzięki filmowi możemy przekonać się, jak wielkiego skupienia i precyzji potrzeba do kierowania tym niezwykłym pojazdem - utrzymanie w ryzach dość lekkiego bolidu z silnikiem o mocy kilkuset koni mechanicznych na dość wąskiej drodze nie należy do łatwych rzeczy. 

 

Jolyon Palmer to młody kierowca, który zadebiutował w zawodach Formuły 1 w 2016 roku, chociaż już dwa lata wcześniej miał okazję poczuć atmosferę zawodów jako kierowca testowy - najpierw w 2014 roku dla Sahara Force India F1 Team, a rok później dla zespołu Lotusa. Wywodzi się z rodziny o sportowych tradycjach - jest synem Jonathana Palmera, który był kierowcą w najbardziej prestiżowych wyścigach na świecie w latach 1983-89. 360-stopniowy film został nagrany na torze Goodwood w angielskim hrabstwie West Sussex podczas tegorocznej edycji tamtejszego Festiwalu Prędkości. Bolid, którym jedzie Palmer to Renault E20 z 2012 roku. 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska