Klasyczne Mini w wersji nowoczesnej

Klasyczne Mini w wersji nowoczesnej

W przeciwieństwie do remasterów gier komputerowych i remake’ów filmów, pomysł na odświeżenie klasycznego modelu samochodu bardzo nam się podoba. Mini Remastered – taką nazwę nosi dzieło firmy David Brown Automotive.

Podoba ci się wygląd klasycznego Mini, przywykłeś do nowoczesnych rozwiązań w samochodzie, ale współczesne wcielenie urokliwego brytyjskiego malucha oferowane przez BMW niezbyt trafia w twoje gusta? Istnieje rozwiązanie tej wydawałoby się niełatwej sytuacji, a jest nim Mini Remastered stworzone przez Davida Browna.

 

 

Odświeżone Mini jest przede wszystkim o wiele mocniejsze od swojego pierwowzoru. Sercem samochodu jest bowiem gruntownie przebudowany czterocylindrowy silnik o pojemności 1275 cm3 z wielopunktowym wtryskiem paliwa – taki, jaki był montowany w latach dziewięćdziesiątych. Producent nie podzielił się niestety szczegółową specyfikacją techniczną – wiemy jedynie, że wspomniana jednostka jest „o około 50% mocniejsza” od tej, która znajdowała się w klasycznych Mini.

 

Jeśli chodzi o stylistykę, to auto jest połączeniem retro i nowoczesności. Osłona chłodnicy została wykonana z aluminium, a światła korzystają z technologii LED. Samochód został wyposażony w system dostępu bezkluczykowego, system multimedialny kompatybilny z AppleCar i AndroidAuto (wyposażony w dotykowy wyświetlacz i port USB), a także klimatyzację.

 

Auta są dostępne w dwóch wersjach, nazwanych odpowiednio Inspired by Cafe Racers oraz Inspiried by Monte Carlo. Wszystkie są budowane ręcznie w siedzibie David Brown Automotive w Wielkiej Brytanii, a wykonanie jednego egzemplarza zajmuje 1000 roboczogodzin. Cena, jaką trzeba zapłacić za ten rarytas, nie powinna zatem dziwić – aby stać się właścicielem „zremasterowanego” Mini, trzeba wyłożyć na stół 50 tysięcy funtów, czyli około 250 tysięcy złotych.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska