Mercedes CLA w specjalnej wersji Star Wars

Mercedes CLA w specjalnej wersji Star Wars

Firma ze Stuttgartu postanowiła uczcić okrągłą, czterdziestą rocznicę pojawienia się w kinach pierwszej części „Gwiezdnych wojen”.

W tym roku mija dokładnie czterdzieści lat, odkąd widzowie po raz pierwszy obejrzeli Nową nadzieję na ekranach kin. O rocznicy wspominaliśmy już przy okazji wzruszającego hołdu, upamiętniającego zmarłą niedawno Carrie Fisher, a teraz swoje trzy grosze do jubileuszu postanowił dorzucić Mercedes.

 

W tym celu firma stworzyła specjalne, limitowane edycje modelu CLA. Występują one w wersji czarnej i białej, więc można by domniemywać, że reprezentują odpowiednio ciemną i jasną stronę Mocy. Jednak nic bardziej mylnego, jak mawia pewien gość na YouTube – pierwszy z nich odnosi się do samego Dartha Vadera, drugi natomiast do Szturmowca Imperium. Powstanie 120 egzemplarzy – po 60 w każdym z kolorów, czyli Night Black oraz Calcite White.

 

 

W samochodzie znajdziemy wiele szczegółów przypominających nam o filmie, który stanowił inspirację dla powstania edycji limitowanej. Logo gwiezdnej sagi trafiło między innymi na dywaniki oraz osłonę przeciwsłoneczną, jest również wyświetlane na podłożu za pomocą świateł, umiejscowionych w drzwiach samochodu.

 

Niestety, nie każdy będzie miał możliwość kupna CLA w wersji Staw Wars, nie tylko ze względu na niewielką liczbę egzemplarzy – auto bowiem zostało przeznaczone wyłącznie na rynek japoński. Jego cena wynosi niewiele ponad 5 milionów jenów, czyli około 170 tysięcy złotych.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska