Top 7 najlepszych utworów o motocyklach

Top 7 najlepszych utworów o motocyklach

Klasyczny rock and roll, który potem przekształcił się w ostrzej brzmiący heavy metal nie mógłby istnieć bez motocykli. Od lat to właśnie jednoślad jest jednym z symboli wolności, buntu i młodzieńczej brawury.

Na przestrzeni lat powstało mnóstwo utworów traktujących o motocyklach i motocyklistach. Do tej tematyki sięgali głównie muzycy rockowi i metalowi, dla których motocykl był nieodłącznym atrybutem prawdziwego mężczyzny. Zakładajcie kaski - przed Wami nasz subiektywny wybór najlepszych utworów o tematyce motocyklowej.

 

7. Twisted Sister - Ride To Live, Live To Ride

 

Dee Snider, czyli wokalista i autor wszystkich utworów na drugim albumie w dorobku grupy Twisted Sister zatytułowanym You Can’t Stop Rock ‘n’ Roll jest zapalonym motocyklistą. Fakt, że kawałek o tej tematyce znalazł się na płycie nie jest żadnym zaskoczeniem.6. Bon Jovi - Wanted Dead Or Alive

 

Trzeci singiel z najlepiej sprzedającego się albumu w historii zespołu był kilkakrotnie używany w filmach związanych z motocyklami, między innymi w Harley Davidson i Marlboro Man oraz w Gangu dzikich wieprzy. 

5. Saxon - Motorcykle Man

 

Melodyjnie, szybko i bez zbędnego kombinowania - taki właśnie jest ten kawałek. Utwór rozpoczyna się od dźwięków silnika przejeżdżającego motocykla, nie pozostawiając wątpliwości co do tego, o czym traktuje. Encyklopedyczny wręcz przykład nurtu New Wave Of British Heavy Metal. 

4. Motorhead - Iron Horse / Born To Lose

 

Na koncertowym albumie No Sleep Til Hammersmith lider Motorhead zadedykował ten utwór słynnemu gangowi motocyklowemu Hells Angels, którego członkowie byli wówczas nieformalnymi ochroniarzami grupy. Jeśli masz takich ludzi po swojej stronie, nie musisz obawiać się niczego.

 

 

3. Meat Loaf - Bat Out Of Hell

 

Pierwszy album Meat Loafa, będący owocem współpracy pomiędzy wokalistą, kompozytorem Jimem Steinmanem oraz producentem Toddem Rundgrenem to prawdziwy fenomen - płyta sprzedała się na całym świecie w ponad 40 milionach egzemplarzy. Utwór tytułowy opowiada tragiczną historię, w której motocykl odgrywa kluczową rolę. Jaką? Posłuchajcie i dowiedzcie się sami.

 

 

2. Judas Priest - Freewheel Burning

 

Lata 80. to dekada należąca do Judas Priest - każdy kolejny wydany przez Brytyjczyków album doskonale się sprzedawał, a oni sami byli określani mianem “Bogów metalu”. Do stałego repertuaru scenicznych zachowań wokalisty Roba Halforda należał wjazd Harleyem Davidsonem na scenę - nie dziwi więc, że jeden z utworów z płyty Defenders Of The Faith został poświęcony właśnie motocyklom.

 

  

1. Steppenwolf - Born To Be Wild


W tym przypadku komentarz jest zbędny - żaden utwór tak nie kojarzy się z jednośladami, jak ten z filmu Easy Rider z Peterem Fondą i Dennisem Hopperem w rolach głównych. I raczej wątpliwe, aby kiedykolwiek ktoś nagrał kawałek równie ikoniczny.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska