Vanderhall Laguna – jeszcze więcej trójkołowej frajdy

2017-05-09
Vanderhall Laguna – jeszcze więcej trójkołowej frajdy

Vanderhall Motor Works to niewielka firma, która produkuje chyba najciekawsze trójkołowe pojazdy na świecie. Nie inaczej jest w przypadku ich najnowszego dzieła, czyli modelu Laguna.

Zazwyczaj na hasło „trójkołowiec” przychodzi nam do głowy sporych rozmiarów pojazd przypominający motocykl, na którym siedzi równie wielki, najczęściej łysy „harleyowiec”. W przypadku dzieł firmy Vanderhall mamy do czynienia ze sprzętami zgoła innymi – to pojazdy, przypominające nieco klasyczne samochody, jednak znacznie krótsze, z dwoma kołami z przodu oraz jednym z tyłu. Mieliśmy okazję wspominać o nich na naszej stronie przy okazji modelu Vanderhall Venice.

 

 

Wnętrze nowej Laguny (Renault nie protestowało?) jest dość minimalistyczne. Aby umilić sobie podróż, kierowca może skorzystać z 600-watowego systemu audio, z którym połączy się za pomocą technologii Bluetooth.

 

O wiele ciekawiej jest pod maską Laguny – pojazd jest bowiem napędzany doładowanym silnikiem stworzonym przez General Motors o pojemności 1,4 litra, który rozwija moc 200 koni mechanicznych i 271 Nm momentu obrotowego, co przy niewielkiej wadze pojazdu i specyfice jego konstrukcji musi oferować nieziemskie doznania z jazdy. Moc trafia na koła Laguny za pomocą sześciostopniowej, automatycznej skrzyni biegów.

 

Za ten wyjątkowy pojazd trzeba jednak sporo zapłacić. Podstawowa wersja kosztuje niecałe 50 tysięcy dolarów, natomiast topowa ze skórzanym wykończeniem aż 77 tysięcy. Dużo? Z całą pewnością, jednak tego typu pojazd musi budzić podobne reakcje, jak o wiele droższe supersamochody. Poza tym jest dwumiejscowy, więc zawsze istnieje możliwość zabrania pasażerki na pokład!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska