BMW zapowiedziało nową generację serii 8

bmw
2017-05-11
BMW zapowiedziało nową generację serii 8

W 2018 roku do klientów trafią egzemplarze nowej generacji kultowej serii 8 – BMW właśnie zaprezentowało pierwszą zapowiedź tego modelu.

Pierwsza generacja serii 8, produkowana w latach 1989-1999, zdecydowanie się wyróżniała na tle innych modeli, tworzonych przez bawarski koncern. Samochód wyróżniał się nie tylko niezwykle opływową, sportową sylwetką, ale także specyfikacją techniczną. Najmniejszym silnikiem, jaki trafił pod maskę „ósemki”, była trzylitrowa jednostka V8, natomiast topowa wersja była wyposażona w 5,5-litrową V12, generującą moc 380 koni mechanicznych. Auto było drugim powojennym samochodem (po BMW 750i) wyposażonym w 12-cylindrowy silnik benzynowy.

 

 

Po niemal dwudziestoletniej przerwie firma BMW postanowiła stworzyć samochód, który będzie duchowym następcą wspomnianego wyżej modelu. Nowa „ósemka” zostanie zbudowana na tej samej platformie CLAR, co modele 5 i 7 i będzie dwudrzwiowym coupe. Wygląda więc na to, że BMW postanowiło stworzyć konkurenta dla Mercedesa klasy S coupe. Wiadomo również, że samochód będzie pozycjonowany niżej niż Rolls-Royce Wraith i będzie kosztował nieco powyżej 150 tysięcy dolarów (czyli niemal 600 tysięcy złotych) i powstanie także w wersji cabrio. W przypadku poprzedniej serii 8 zdecydowano się nie wprowadzać na rynek mocniejszej odmiany, oznaczonej literą M – powstał co prawda prototyp, ale firma stwierdziła, że koszty produkcji czynią przedsięwzięcie nieopłacalnym. Jak będzie tym razem? Nie wiadomo – ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

 

 

Nowa seria 8 ma trafić na rynek w 2018 roku, musimy zatem uzbroić się w cierpliwość. Przyznajemy jednak, że nie możemy się doczekać premiery – jesteśmy ciekawi, czy nowemu modelowi uda się sprostać legendzie swojego protoplasty.

 

foto: BMW, Carscoops.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska