Najszybszy gokart świata!

2017-05-16
Najszybszy gokart świata!

Jeśli gokart kojarzysz z pojazdem, który jest ramą z silnikiem z kosiarki, to ten cię zaskoczy…

 

Są dwa rodzaje gokartów. Te do nauki i zabawy, którymi można pojeździć w weekend, a uczyć się mogą na nich nawet 5-latki. Impreza na torze to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu.

 

Gokarty wyczynowe to już zupełnie co innego. Moc jest niesamowita, organizowane są mistrzostwa świata, a z ich zwyciezców rekrutuje się niemal cały motorsport. Od kartingu na prawdziwych torach zaczynali Robert Kubica, Fernando Alonso, Michael Schumacher i inni. Maszyny są niewielkie, ale potężne, a prędkości zawrotne.

 

Jednak gokart stworzony przez firmę Daymak to jeszcze wyższy poziom hardcore’u. Daymak C5 Blast Go-Kart jest najszybszym tego typu pojazdem na świecie. Do 100 km/h przyspiesza szybciej niż jakikolwiek supersamochód, wliczając Ferrari LaFerrari, Bugatti Chirona i Lamborghini Aventadora. Zajmuje mu to mniej niż 2 sekundy.

 

 

Daymak C5 Blast Go-Kart jest pojazdem całkowicie elektrycznym. To dlatego potężny moment obrotowy dostępny jest właściwie w pełnym zakresie obrotów.

 

Zabawka nie jest tania, kosztuje równowartość 60 tys. dolarów. Oprócz tego, że jeździ jak wariat, to wygląda jak kosmiczny pojazd. Wrażenia z przyspieszania i wchodzenia w zakręty muszą być niesamowite.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska