Bentley Bentayga i zestaw dla fanów… sokolnictwa!

2017-05-21
Bentley Bentayga i zestaw dla fanów… sokolnictwa!

Bentayga to bez wątpienia fantastyczny samochód – jest szybki, wygodny i luksusowy, ale czegoś w nim brakowało. Aż do teraz...

Posiadacze najdroższych samochodów zazwyczaj mają pasje, które dla zwykłych zjadaczy chleba mogą wydawać się co najmniej dziwne, jeśli nie dziwaczne, a producenci owych aut nie ustają w staraniach, żeby trafić w ich gusta. Jakiś czas temu pisaliśmy między o wyjątkowym koszyku piknikowym, który mogli nabyć właściciele Rolls-Royce’a Phantoma. Firma Mulliner, która zajmuje się między innymi tworzeniem akcesoriów dla Bentleya, poszła jednak dalej.

 

 

Mulliner postanowił bowiem stworzyć… zestaw dla miłośników sokolnictwa, dedykowany do bagażnika modelu Bentayga. Został on stworzony ręcznie i jak twierdzi producent, jest w stanie spełnić swoje zadanie praktycznie w każdych warunkach. W jego skład wchodzi specjalny stelaż, na którym sokół będzie lądował, a także obita korkiem skrzynka, zawierająca niezbędne do polowania akcesoria – między innymi lornetkę, GPS, a także skórzane rękawice oraz kaptur dla drapieżnika.

 

 

Dlaczego firma zdecydowała się na taki krok? Sokolnictwo jest niezwykle popularne na Bliskim Wschodzie – jest nawet nazywane „sportem królów”. Nic zatem dziwnego, że Bentley postanowił schlebić gustom arabskich szejków, wśród których z pewnością nie brakuje potencjalnych nabywców modelu Bentayga. A ci, którzy dotąd wozili swojego skrzydlatego pupila po prostu w bagażniku, mogą nareszcie odetchnąć z ulgą.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska