Nowe BMW serii 8: olśniewające!

2017-05-26
Nowe BMW serii 8: olśniewające!

Plotkowało się o tym od dawna, wreszcie informacja została potwierdzona. Teraz wyciekły zdjęcia nowego BMW serii 8, tuż przed premierą.

„Ósemka” była jednym z piękniejszych i bardziej emocjonujących aut, jakie kiedykolwiek wyprodukowało BMW. Mocne coupe wyglądało nieziemsko, do dzisiaj ma bardzo dobrą opinię i jest poszukiwane na rynku wtórnym, trzymając ceny. Silniki wersji produkowanej w latach 1989-99 to były jednostki V8 i V12, a moc wynosiła od 286 do 380 KM.

Koncepcyjny model nowej „ósemki” zostanie pokazany podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Wyjątkowe miejsce na wyjątkową premierę. Przed pokazem wyciekły zdjęcia auta.

 

BMW potrzebowało takiego samochodu, jeszcze bardziej prestiżowego i bezkompromisowego od serii 6 (w wersji coupe). Rasowe Gran Turismo powstanie na tej samej platformie co nowe serie 5 i 7. Moc? BMW zapewne skorzysta z obecnej gamy silników, ale wiadomo, że pojawi się też wersja M8 (taki znak towarowy został zarejestrowany w urzędzie patentowym). Może mieć ponad 600 KM.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska