BMW Concept Link Scooter – jednoślad na miarę XXI wieku

2017-06-02
BMW Concept Link Scooter – jednoślad na miarę XXI wieku

Bawarska firma to nie tylko samochody, ale także motocykle. BMW właśnie zaprezentowało interesujący pomysł na skuter.

BMW nie zwalnia i sukcesywnie dzieli się nowościami ze swojej stajni. Niedawno bawarska firma zaprezentowała spadkobiercę kultowej serii 8 (więcej na temat tego samochodu przeczytacie w TYM miejscu), a teraz pochwaliła się swoją futurystyczną wizją miejskiego skutera.

 

 

Na zdjęciach ujawnionych przez firmę z Monachium pojazd prezentuje się fantastycznie i gdyby rzeczywiście doszło do jego seryjnej produkcji (jak na razie wiążące decyzje jeszcze nie zapadły), byłby to z pewnością jeden z najbardziej charakterystycznych tego typu pojazdów na ulicach.

 

Długość siodła jest regulowana, dzięki czemu skuter od BMW można przystosować dla jednej lub dwóch osób. Jako że mamy do czynienia z pojazdem mocno futurystycznym, nie ma mowy o zastosowaniu silnika spalinowego – skuter ma być napędzany energią elektryczną. Pojazd ma być również wyposażony w head-up display i być zdolny do pokonywania „znacznych odległości” na jednym ładowaniu.


To nie pierwszy raz, gdy BMW prezentuje interesującą wizję jednośladu przyszłości – jakiś czas temu bawarska firma pokazała koncept autonomicznego motocykla, który nie będzie wymagał interwencji kierowcy, a także pojazdu nazwanego BMW Vision Next 100.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska