Nowy crossover Kii: Stonic

2017-06-07
Nowy crossover Kii: Stonic

Najnowszy crossover od Kia Motors nazywa się Stonic. Jest „europejsko” stylizowany, a jego inspiracją była forma i funkcjonalność większych pojazdów typu SUV marki Kia.

Nazwa Stonic to kombinacja słów „speedy” i „tonic” (przyspieszony i toniczny) nawiązująca do pierwszej i ostatniej nuty na skali muzycznej. Tak więc Stonic sugeruje, że kryjący się pod tym kryptonimem pojazd jest naturalnie zwinny i wnosi powiew nowości w segmencie kompaktowych SUV-ów.

 

Zdecydowana linia dachu i ciekawy design relingów dachowych dodaje mu sportowego charakteru. Niezwykły kształt i układ tylnych lamp z kolei – podkreśla młodzieńczy i futurystyczny wygląd pojazdu.

 

 

Design nowego crossovera łączy w sobie ostrość krawędzi poziomych z miękko rzeźbionymi panelami nadwozia – aby pokazać, iż kompaktowe wymiary i optycznie niski środek ciężkości, to trafione rozwiązania w tej klasie pojazdów.

 

„Europejska” kabina pasażerska – pod względem prostych linii, gładkich powierzchni i geometrii wystroju – podąża wzorem stylistyki nadwozia. Wnętrze Kii Stonic jest nasycone technologią i ergonomiczne. Zmaksymalizowano przestrzeń dla wszystkich pasażerów oraz uelastyczniono interfejs HMI (human-machine interface), który bezbłędnie zepnie smartfon z innymi elementami funkcjonalnymi samochodu.


Kia Stonic trafi do sprzedaży w Polsce i na całym świecie w drugiej połowie bieżącego roku. Oficjalna premiera podczas salonu we Frankfurcie.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska