Nowa Tesla - Model Y

2017-06-08
Nowa Tesla - Model Y

Elon Musk zapowiedział nowy model Tesli: Model Y. No i podzielił się wyczekiwanymi informacjami na temat najtańszego auta koncernu: Modelu 3.

Tesla w natarciu. Najgorętsza chyba marka samochodowa świata planuje gigantyczną ekspansję. Pomóc mają nowe modele samochodów oraz przyspieszenie produkcji.

 

Na konferencji prasowej Elon Musk, założyciel koncernu i biznesowy wizjoner, przedstawił pierwszą grafikę nowego samochodu. To Model Y. Auto zupełnie nowe i posiadające specjalnie zbudowaną dla niego płytę podłogową. Musk tego nie powiedział, ale z dobrze poinformowanych źródeł wiadomo, że podczas produkcji na niespotykaną skalę będzie wykorzystana technologia druku 3D. Przy okazji Musk zwierzył się, że zastosowanie w "terenowym" Modelu X płyty podłogowej z limuzyny Model S było błędem.

 

Druga informacja jest równie ważna. Najtańszy model Tesli, czyli Model 3, zacznie trafiać do klientów pod koniec 2017 roku. Dotychczas nie wiadomo było, ile jeszcze należy czekać. A popyt na ten samochód okazał się ogromny.

 

Musk prawdopodobnie wykorzysta go do globalnej ofensywy. Tesla była dotąd autem dla wybranych, zamożnych klientów. Tymczasem Model 3 ma powstać w ponad milionie egzemplarzy i uczynić z firmy producenta masowego.

 

Plany Tesli są bardzo śmiałe, ale wszystko wskazuje na to, że realne. Tymczasem Model Y dostępny jest jedynie na pierwszej grafice (zdjęcie). Czekamy na więcej szczegółów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska