Nowy crossover Kii: Stonic

2017-06-21
Nowy crossover Kii: Stonic

Nowa Kia Stonic to kompaktowych rozmiarów crossover, przyciągający uwagę wyglądem. Stonic jest bardzo ważnym modelem Kii z punktu widzenia klientów: crossovery są najpopularniejszymi samochodami na rynku. Jak wam się podoba?

 

Nowy crossover segmentu B jest samochodem o największej możliwości personalizacji wyglądu – zarówno z zewnątrz, jak i w kabinie – w historii marki Kia i został zaprojektowany z myślą o gustach europejskich odbiorców. Pod względem designu Stonic jest, jak dotychczas, jednym z najodważniejszych aut Kii, które dzięki typowym elementom jest natychmiast rozpoznawalne jako samochód tej marki. Stylistyka Kia Stonic – zaprojektowana w Europie, we współpracy z koreańskim studiem designu – charakteryzuje się podłużnymi liniami i delikatnie rzeźbionymi powierzchniami blachy.

 

Ponieważ możliwość personalizacji wyglądu jest bardzo ważna dla klientów, którzy decydują się na zakup małego crossovera, Stonic może mieć nadwozie malowane w dwóch kolorach i inspirowane wyglądem Kii Provo – modelu studyjnego zaprezentowanego w 2013 roku. Stonic będzie dostępny w aż 20 dwukolorowych tonacjach barw nadwozia, z możliwością wyboru jednego z pięciu kolorów dachu.

 

 

Kia Stonic będzie napędzana jednym z turbodoładowanych silników o małej pojemności. W ofercie znajdą się zarówno benzynowe jednostki napędowe, jak i turbodiesle. Wszystkie silniki będą seryjnie współpracować z mechaniczną skrzynią biegów. Klienci będą mieli do wyboru jednolitrową jednostkę napędową T-GDI o mocy 120 KM (turbodoładowaną i z bezpośrednim wtryskiem paliwa) oraz wolnossące silniki benzynowe MPI o pojemności 1,25 l i 1,4 l (z wtryskiem wielopunktowym). W gamie silników znajdzie się również 1,6-litrowy turbodiesel, odznaczający się najniższą emisją ze wszystkich silników dostępnych do Kia Stonic.

 

Zawieszenie i układ kierowniczy, zestrojone z myślą o wymaganiach europejskich nabywców, zapewniają Kii Stonic dobre właściwości jezdne, precyzyjne prowadzenie i stabilne zachowanie podczas jazdy. Samochód seryjnie jest wyposażany w elektroniczną kontrolę stabilności (ESC) i w system zarządzania stabilnością pojazdu (VSM). Dzięki temu napędzany na przednie koła Stonic gwarantuje dużą dawkę przyjemności z jazdy i zapewnia dobrą trakcję we wszystkich warunkach. W skład VSM wchodzi system Torque Vectoring, który poprzez przyhamowywanie odpowiednich kół stabilizuje pojazd nie tylko w czasie hamowania w zakręcie, ale również w czasie jazdy na wprost, gdy koła mają różną przyczepność do podłoża.

 

Projektując wnętrze nowego crossovera projektanci Kia szczególny nacisk położyli na ergonomię. Zależało im również, aby już od pierwszego spojrzenia na deskę rozdzielczą Stonic prezentował się jako samochód zaawansowany technologiczne. Ponadto, nabywcy będą mogli skorzystać z ogromnej możliwości personalizacji wyglądu wnętrza. Jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie aut w swojej klasie będzie oferowało dostęp do multum systemów poprawiających bezpieczeństwo, komfort i wygodę.

 

 

Kia Stonic seryjnie będzie wyposażona w systemy multimedialne współpracujące z Apple CarPlay i Android Auto, które zapewniają bezproblemowe połączenie smartfona z systemem multimedialnym samochodu i możliwość korzystania ze wszystkich zainstalowanych na nim aplikacji za pośrednictwem ekranu dotykowego w aucie. Podobnie jak inne modele marki Kia, Stonic będzie dostępny z wieloma elementami wyposażenia, które zwiększają komfort podróżowania i wygodę użytkowania, w tym podgrzewane przednie siedzenia, tempomat i bezkluczykowy dostęp do auta.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska