X-wing ze Star Wars w wersji drogowej

X-wing ze Star Wars w wersji drogowej

Z okazji tegorocznej edycji San Diego Comic Con marka Hot Wheels należąca do Mattela przygotowała nie lada gratkę dla fanów „Gwiezdnych wojen”.

X-wing, a właściwie myśliwiec Incom T-65 to jeden z najpopularniejszych i najbardziej ikonicznych statków kosmicznych ze świata Gwiezdnych wojen. To właśnie za sterami tego statku zasiadł Luke Skywalker w Nowej Nadziei, gdy po raz pierwszy została zniszczona Gwiazda Śmierci. Wielu fanów filmowego uniwersum stworzonego przez George’a Lucasa z pewnością dałaby wiele, aby móc poprowadzić X-winga.

 

W przypadku nielicznej grupy szczęśliwców marzenie może przeistoczyć się w rzeczywistość - ludzie z ekipy Hot Wheels zbudowali jeżdżącą wersję drogowego X-winga, który wcześniej był dostępny jako zabawka. Samochodem co prawda nie można poruszać się po ulicach, ale za sam fakt zbudowania takiego pojazdu należą się słowa uznania:

 

 

Niewiele wiadomo na temat specyfikacji technicznej samochodowego X-winga. Jego konstruktorzy zdradzili, że pojazd jest napędzany dwulitrowym, szesnastozaworowym, benzynowym silnikiem, a na kołach znalazły się gładkie opony, które mają zapewnić „wymanewrowanie floty Imperium i uratowanie galaktyki”. Cóż, nie wiemy jaką moc ma wspomniany silnik, ale raczej trudno mu będzie osiągnąć prędkość „oryginalnego” X-winga, który mógł rozpędzić się do 1050 kilometrów na godzinę. Oczywiście w atmosferze.

 

Jeśli chcecie się dowiedzieć nieco więcej na temat tego pojazdu, nie ma problemu -  konstruktorzy udostępnili film, dokumentujący proces jego powstawania:

 

 

To nie pierwszy raz, kiedy ekipa Hot Wheels łączy motoryzację ze światem Gwiezdnych Wojen. Z myślą o Comic Con w 2014 roku światło dzienne ujrzał pojazd inspirowany największym czarnym charakterem w uniwersum, czyli samym Darthem Vaderem:

 

 

Zobacz też:

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska