Rolls-Royce Dawn w wersji Black Badge

2017-07-04
Rolls-Royce Dawn w wersji Black Badge

Luksus z dotykiem noir – tak Rolls-Royce przedstawia swoje modele, które występują w wersji Black Badge. Właśnie dołączył do nich kolejny – Dawn.

Jakiś czas temu Rolls-Royce postanowił nieco namieszać w swojej gamie modelowej. Nie wiązało się to z wprowadzeniem nowych samochodów – takie zmiany są niezwykle kosztowne, szczególnie w przypadku marek tak luksusowych. Obecne w gamie modele Ghost i Wraith postanowiono nieco przerobić, zarówno mechanicznie, jak i stylistycznie – efektem były wersje Black Badge. Czym są i jak się nimi jeździ? O tym przeczytacie w TYM miejscu.

 

 

Teraz do Ghosta i Wraitha dołączył model Dawn, czyli Rolls-Royce w wersji cabrio. Samochód różni się od swojego pierwowzoru pod względem mechanicznym. Moc wzrosła o 30 koni mechanicznych (Black Badge ma ich 600), podobnie ma się sprawa z wartością momentu obrotowego – wynosi teraz 840 Nm. Pod maską znalazł się ten sam silnik – jednostka benzynowa V12 o pojemności 6,6 litra. Specjaliści z Rolls-Royce’a zmienili również nieco przy zawieszeniu, skrzyni biegów, układzie kierowniczym, a hamulce zostały wymienione na większe. Dawn jest teraz oczywiście dostępny w czarnym kolorze, a słynny Duch Ekstazy również otrzymał mroczniejszy odcień.

 

A ile trzeba zapłacić, żeby stać się właścicielem tego wyjątkowego samochodu? Cóż, logo Rolls-Royce’a mówi samo za siebie – jeśli ktoś rzeczywiście jest zainteresowany, to doskonale wie, z jakim ewentualnym wydatkiem musi się liczyć. Warto dodać, że Rolls-Royce zajmuje się nie tylko tworzeniem samochodów – niedawno pisaliśmy o wyjątkowej łodzi z silnikami brytyjskiego producenta.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska