Dwuosobowy bolid Formuły 1 wystawiony na sprzedaż!

2017-07-04
Dwuosobowy bolid Formuły 1 wystawiony na sprzedaż!

Czy istnieje samochód, który byłby w stanie zrobić większe wrażenie na przechodniach? Być może, ale żaden nie przychodzi nam do głowy.

O interesujących samochodach, które trafiają na aukcje internetowe i potrafią na nich osiągać niebotyczne sumy pisaliśmy wielokrotnie. Często są to pojazdy, które można było zobaczyć w filmach i serialach – wspominaliśmy między innymi o Ferrari Toma Sellecka z Magnum oraz Testarossie Dona Johnsona z Policjantów z Miami. Teraz mamy jednak do czynienia z samochodem o wiele ciekawszym i stokroć bardziej efektownym.

 

 

Mający swoją siedzibę nieopodal francuskiej miejscowości Annemasse warsztat Jean Lain Vintage wystawił bowiem na sprzedaż bolid Formuły 1 – i to nie byle jaki! Został stworzony przez zespół Arrows, który startował w najbardziej prestiżowych wyścigach na świecie w latach 1978-2002 (z przerwami). Od standardowego bolidu różni się tym, że mogą nim jeździć dwie osoby – powstał po to, aby sponsorzy i inne, zaprzyjaźnione z konstruktorem osoby mogły poczuć na własnej skórze emocje towarzyszące kierowcom Formuły 1. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to mamy do czynienia z tym samym silnikiem, który wówczas napędzał rywalizujące bolidy – jest to jednostka V8 o pojemności 3,5 litra, która generuje moc 650 koni mechanicznych. Potencjalny nabywca może liczyć na to, że silnik jest w dobrym stanie technicznym – sprzedający podaje, że od momentu przeprowadzenia remontu kapitalnego przejechał zaledwie 400 kilometrów.

 

Jean Lain Vintage nie zdecydował się na publicznie ujawnienie ceny, jakiej zapłacenia oczekuje za ten wyjątkowy samochód. Z racji na wyjątkowość egzemplarza nie spodziewalibyśmy się jednak, że będzie tanio.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska