Ferrari stworzy crossovera?!

2017-07-12
Ferrari stworzy crossovera?!

Wygląda na to, że nawet taka firma jak Ferrari nie może w nieskończoność ignorować trendów na rynku motoryzacyjnym – właśnie pojawiły się informacje, że Włosi zamierzają stworzyć crossovera, który miałby się pojawić na rynku w 2021 roku.

Chociaż Sergio Marchionne wielokrotnie zarzekał się, że SUV lub crossover z czarnym koniem w logo na masce nigdy nie pojawi się w sprzedaży, to wygląda na to, że szef Fiat Chrysler Automobiles postanowił zmienić zdanie. A powód jest oczywisty – skoro wszyscy chcą jeździć SUV-ami, to czemu Ferrari nie miałoby na tym trendzie skorzystać?

 

Jeden z zagranicznych serwisów motoryzacyjnych podzielił się infomacjami na temat nowego modelu, nad którym podobno intensywnie pracują inżynierowie i projektanci firmy z Maranello. Samochód, który jest obecnie określany nazwą kodową F16X ma stanowić konkurencję dla modelu Urus ze stajni Lamborghini, który ma trafić do sprzedaży w 2018 roku.

 

Szczegóły dotyczące zarówno wyglądu, jak i specyfikacji technicznej na razie nie są znane – spekuluje się, że pod maskę F16X ma trafić benzynowy silnik V8 lub jednostka hybrydowa. Cóż, jeśli mielibyśmy zgadywać, to raczej skłanialibyśmy się ku drugiej z wymienionych opcji. Samochód ma posiadać napęd na cztery koła.

 

Trudno w tym momencie przewidywać cenę, jednak spekuluje się, że auto z pewnością będzie kosztować więcej niż 300 tysięcy euro, a więc ponad 1,2 milionów złotych.

 

foto: wizualizacja stworzona przez Rain Prisk.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska