Nowy Jaguar E-Pace: crossover na sportowo

2017-07-14
Nowy Jaguar E-Pace: crossover na sportowo

Rodzina Jaguarów wzbogaciła się o crossovera. Właśnie zaprezentowano młodszego i mniejszego brata modelu F-Pace. Nazywa się E-Pace.

 

Crossover mierzy 4 395 mm. Ma krótkie przednie i tylne zwisy nadwozia. Rozstaw osi jest stosunkowo duży - 2 681 mm – zatem miejsca w środku wystarczy dla pięciu pasażerów, choć to najmniejszy Jag. Bagażnik ma aż 577 litrów, które uzyskano dzięki zastosowaniu układu zawieszenia tylnego Integral Link. Priorytetem Jaguara była przestronność wnętrza, ale i doskonałe właściwości jezdne.


E-Pace to pierwszy Jaguar wyposażony wyłącznie w silniki benzynowe i wysokoprężne Ingenium. Moc waha się od 150 KM, aż po sportowy silnik benzynowy 300 KM. Z nim E-Pace przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 6,4 sekundy.

 

Cyfrowe systemy pokładowe są dostępne dla pasażerów podróżujących na wszystkich miejscach w kabinie. Samochód może być wyposażony nawet w cztery gniazda 12V oraz pięć portów USB. Oferuje także lokalną sieć 4G Wi-Fi, obsługującą do 8 urządzeń mobilnych.

 


Configurable Dynamics umożliwia kierowcy indywidualne dopasowanie ustawień przepustnicy, automatycznej skrzyni biegów, układu kierowniczego oraz aktywnego zawieszenia Adaptive Dynamics. System Adaptive Dynamics analizuje komendy wydawane przez kierowcę oraz kontroluje ruchy kół i przechyły nadwozia, by odpowiednio dobrać stopień wstępnej sztywności zawieszenia i dostosować siłę tłumienia amortyzatorów. Takie rozwiązanie zapewnia lepszą kontrolę nad przechyłami bocznymi nadwozia i poprawia trakcję we wszystkich warunkach drogowych.

 

Z kolei zastosowany w modelu układ Active Driveline jest pierwszym rozwiązaniem tego typu wykorzystanym przez firmę Jaguar w samochodzie z napędem na cztery koła. Inteligentny system oferuje doskonały poziom trakcji, zapewniając jednocześnie kierowcy wrażenia charakterystyczne dla Jaguarów z napędem na tylne koła. Możliwość różnicowania ilości momentu obrotowego przekazywanego na poszczególne koła gwarantuje optymalną stabilność, wysoki poziom dynamiki i oszczędność paliwa w każdych warunkach drogowych.


Model E-Pace został wyposażony w najnowsze wersje systemów bezpieczeństwa i układów wspomagających kierowcę. Stereoskopowa kamera stanowi centralny element układu awaryjnego hamowania, który pozwala także na wykrywanie pieszych. Współpracuje ona również z systemem utrzymywania pasa ruchu oraz rozpoznawania znaków drogowych.

 

E-Pace jest pierwszym modelem Jaguara, w którym zastosowano wyświetlacz przezierny nowej generacji z technologią TFT. Każdy egzemplarz modelu E-Pace jest wyposażony w najnowszej generacji system multimedialny Jaguara o nazwie Touch Pro. Dzięki sterowaniu głosowemu oraz 10-calowemu, dotykowemu ekranowi z dowolnie konfigurowalnym ekranem głównym obsługa systemu jest szybka, prosta i intuicyjna. Wyposażenie opcjonalne stanowi zestaw wskaźników z kolorowym, cyfrowym wyświetlaczem TFT o przekątnej 12,3 cala.

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska