Kompaktowo-sportowy i30 Fastback

2017-07-14
Kompaktowo-sportowy i30 Fastback

Wyróżniającą cechą i30 Fastbacka jest sportowa, wydłużona sylwetka. Niższy, poziomy wlot powietrza poniżej osłony chłodnicy, mocno zaznaczone krawędzie oraz zamontowany pod kątem przedni spojler, dodają modelowi sportowego charakteru.

 

To pierwszy samochód kompaktowy, będący 5-drzwiowym coupé. Podczas projektowania i30 Fastbacka projektanci grali proporcjami, zmniejszając wysokość kaskadowego grilla i obniżając linię dachu. Dach obniżono o 25 mm w porównaniu z pięciodrzwiową wersją i30.

 

Dynamika jazdy i30 jest efektem rygorystycznych prób i testów, przeprowadzanych na torze Nürburgring. Fastback znacząco różni się od innych nadwozi w gamie i30. W porównaniu z pięciodrzwiową wersją, zawieszenie zostało obniżone o 5 mm, a jego sztywność zwiększono o 15 proc. Zapewnia to lepszą dynamikę jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu.

 

Auto ma 1 425 mm wysokości i jest o 30 mm niższe niż wersja pięciodrzwiowa. Dzięki wydłużonej sylwetce samochód mierzy 4 455 mm i jest o 115 mm dłuższy od wersji pięciodrzwiowej.

 

Hyundai i30 Fastback został wyposażony w najnowsze rozwiązania z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. W modelu dostępne są m.in. system autonomicznego hamowania, system kontroli poziomu uwagi kierowcy, inteligentne światła drogowe czy system utrzymania pasa ruchu.

 

Klienci mogą wybierać między czterocylindrowym, turbodoładowanym 1.4 T-GDI o mocy 140 KM oraz trzycylindrowym, turbodoładowanym 1.0 T-GDI o mocy 120 KM. Gama jednostek napędowych modelu i30 Fastback zostanie w przyszłości poszerzona o nowy, czterocylindrowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 1,6 litra, dostępny w dwóch wersjach mocy: 110 i 136 KM. Obie wersje będą współpracować z 6-biegową skrzynią manualną oraz 7-biegową skrzynią DCT.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska