Pickup Mercedesa: nowa Klasa X

2017-07-19
Pickup Mercedesa: nowa Klasa X

Mercedes-Benz pokazał jeden z najbardziej zaskakujących modeli w swojej historii. To pickup Klasy X. Do roboty i dla turystów.

 

To pierwszy tego typu samochód od producenta aut klasy premium. Z zewnątrz to po prostu Nissan Navara, przestylizowany przez designerów Mercedesa. X-Class charakteryzuje się wyraźną kratką, która jest otoczona reflektorami LED. Półciężarówka jest również wyposażona w plastikowe osłony, w tym na nadkola i pionowe światła tylne. W ofercie będą dostępne trzy różne konfiguracje, w tym X-Class Pure, X-Class Progressive oraz wariant lifestyle'owy.

 

Wnętrze nie ma w sobie nic z luksusu innych Mercedesów, jest wyposażone w wielofunkcyjną kierownicę i okrągłe otwory wentylacyjne. Modele bazowe wyposażone są w czarne materiałowe fotele, ale w wyższych wersjach można zamówić skórzane tapicerki. Dostępnych jest wiele różnych opcji, w tym deska rozdzielcza pokryta skórą, wykończenie z drewna i inne, a także system infotainment z wyświetlaczem o przekątnej 8,4 cala.

 

Na początku Klasa X będzie oferowana z dwoma różnymi silnikami czterocylindrowymi. X 220d będzie wyposażony w 2,3-litrowy silnik wysokoprężny o mocy 163 KM, a X 250 będzie miał silnik benzynowy o mocy 190 KM. Mercedes ma również zamiar zaoferować X 200 z mocą 165 KM i X 350d z silnikiem V6 o mocy 258 KM i momentem obrotowym 550 Nm.

 

W zależności od wybranego silnika, można go sparować z sześciobiegową ręczną lub siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Napęd na tylne koła będzie dostępny standardowo w większości modeli, ale napęd na wszystkie koła będzie opcjonalny lub dostępny w wyższych wersjach.

 

Mercedes twierdzi, że jego pierwsza półciężarówka jest w pełni zdolna do pracy z powodu ramy i solidnej tylnej osi. Klasa X ma ładowność 1,1 tony. Model może ciągnąć przyczepę do 3,5 tony, co wystarcza, aby pociągnąć przyczepę przewożącą trzy konie.


Klasa X standardowo ma prześwit wynoszący 202 mm, ale może zostać on zwiększony do 222 mm z opcjonalnym zawieszeniem terenowym. Model ma również możliwość brodzenia do 600 mm. Kąty natarcia/zejścia wynoszą 30,1 i 25,9 stopnia.

 

Klasa X będzie sprzedawana w Europie w listopadzie 2017 roku, a niemiecka cena zaczyna się od 37 294 euro. Pod koniec 2017 roku pickup będzie oferowany w wielu innych krajach, w tym w Australii, Argentynie, Brazylii i Południowej Afryce.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska