Uniwersalny jak Rapid

2017-08-09
Uniwersalny jak Rapid

To wybitnie wszechstronna Skoda, więc nie dziwi fakt, że wyprodukowano ich już pół miliona – a firma wcale nie powiedziała w tej kwestii ostatniego słowa!

Czesi postanowili odświeżyć to popularne i chętnie wybierane auto kompaktowe (dostępne jako limuzyna lub w wersji Spaceback; z długim rozstawem osi dla przestrzeni w kabinie oraz sylwetką w klimacie coupe). Zmian jest sporo: zmodyfikowane światła przeciwmgielne w nowym przednim zderzaku, przyciemnione klosze tylnych lamp w charakterystycznym dla marki kształcie litery C, tylna szyba w pokrywie bagażnika Rapida Spaceback jest także przedłużona (ale jedynie w najwyższej wersji), dodano też nowe wzory felg, a także dopieszczono wiele detali w kabinie. Na liście zmian są też (opcjonalne) reflektory bi-ksenonowe i światła do jazdy dziennej w technologii LED (także z asystentem świateł drogowych).

 

 

Gama silnikowa nieco się zmieniła – dołączyły do niej dwie nowe 3-cylindrowe jednostki TSI o pojemności 1.0 w dwóch wariantach mocy (95 i 110 koni mechanicznych), jednocześnie wydajne i przyjazne środowisku (wszystkie warianty, także pozostałe silniki w ofercie, mają systemy rekuperacji energii z hamowania oraz start-stop oraz spełniają normy emisji spalin Euro 6). W ramach nowości Skody wprowadzono elastyczną ofertę finansową (tak zwany Kredyt Niskich Rat dla klientów indywidualnych oraz – dla firm – Leasing Niskich Rat) – co 3 lata, po zakończeniu okresu kredytowania, można wybrać nowy samochód, nie martwiąc się o odsprzedaż aktualnego auta. Nie jest to jednak obligatoryjne – to od właściciela Rapida zależy, czy wykupi samochód. Wszystko to bez wkładu własnego i z niską ratą miesięczną!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska