Opel Grandland X: mocny SUV

2017-07-20
Opel Grandland X: mocny SUV

Opel zaprezentował nowe auto w segmencie, który kochają Polacy. Nazywa się Grandland X, a jego oficjalna premiera będzie miała miejsce na targach we Frankfurcie.

SUV-ów na rynku jest sporo, ale Opel przekonuje, że nowe niemieckie auto ma nad nimi przewagę. Jego zalety to terenowa sylwetka, wysoka pozycja za kierownicą, dobra widoczność we wszystkich kierunkach, łatwość wsiadania i wysiadania oraz dużo miejsca na bagaż. Plus, a może przede wszystkim,wygląd. Na razie tylko ten możemy ocenić.

 

Stylizacyjnie Grandland X łączy surowość i elegancję, natomiast rozwiązania zastosowane we wnętrzu zapewniają komfort i funkcjonalność. „Naszym celem w przypadku Grandlanda X było stworzenie surowej, ale dynamicznej stylistyki, której podstawą jest optymalna harmonia muskularnych powierzchni i bardzo ostro zarysowanych krawędzi i przetłoczeń, a także równowaga między stylem a funkcjonalnością” - powiedział Mark Adams, wiceprezes Opla ds. projektowania w Europie. „Starannie dobierając płaszczyzny i sposób ich łączenia oraz konsekwentnie stosując materiały wysokiej jakości we wnętrzu, chcieliśmy też uzyskać klimat elegancji kojarzący się z wyższym segmentem rynku”.

 

 

W celu uzyskania sportowego wyglądu projektanci tak poprowadzili charakterystyczne listwy na osłonie chłodnicy po obu stronach emblematu marki, aby łączyły się one z analogicznym motywem w wąskich kloszach reflektorów LED, co optycznie poszerza przód Grandlanda X. Mocny charakter podkreślono też muskularną maską silnika z centralnym przetłoczeniem oraz dużymi, nawet 19-calowymi obręczami kół.

 

„Wnętrze Grandlanda X wyróżnia się atrakcyjną harmonią stylu i funkcjonalności” - mówi Adams. „Nawet osoby wyższego wzrostu bez trudu mogą wsiąść do samochodu, a typowa dla SUV-a podwyższona pozycja foteli zapewnia dobrą widoczność. Kierowca i pasażer podróżujący z przodu mogą cieszyć się dodatkowym komfortem w opcjonalnych ergonomicznych fotelach”.

 

„Ekran systemu multimedialnego jest umieszczony w górnej części deski rozdzielczej w celu zapewnienia dobrej widoczności, a jego oprawa stanowi stabilne podparcie dla palców, ułatwiając korzystanie z tego elementu wyposażenia” - wyjaśnia Adams.

 

Wszelkie szczegóły dotyczące gamy silników, wersji wyposażeniowych, dodatkowego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa zostaną podane podczas oficjalnej premiery (14-24 września).

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska