Psychodeliczny Rolls Royce Lennona do zobaczenia w Londynie

2017-07-21
Psychodeliczny Rolls Royce Lennona do zobaczenia w Londynie

„Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” Beatlesów to według wielu jeden z najlepszych albumów wszech czasów. Z okazji jej pięćdziesięciolecia do Anglii po 40 latach wrócił słynny Rolls Royce Johna Lennona.

Rolls Royce Phantom V to wspaniałe, klasyczne auto. Ale drugiego takiego Phantoma jak ten, który należał do Lennona nie ma. Jest żółty jak słynna łódź podwodna i fantazyjnie upstrzony psychodelicznymi wzorami jednoznacznie kojarzącymi się z Beatlesami. Kolejne skojarzenie – cygańskie tabory. Tak zażyczył sobie Lennon, który twierdził, że wewnątrz czuje się cyganem.

 

 

Ale zewnętrze to nie jedyny aspekt, który zrobił z Phantoma Lennona fantazyjny samochód ekscentrycznego milionera. W środku zamontowane były także lodówka, telewizor, gramofon i telefon. A tylne siedzenia łatwo zmieniały się w łóżko, tak potrzebne Lennonowi i Yoko Ono. Przypominamy: 50 lat temu to było naprawdę coś!

 

 

Rolls Royce Lennona przez ostatnich 40 lat należał do Royal British Columbia Museum w Kanadzie. Teraz wraca. Od 29 lipca będzie go można zobaczyć w galerii Bonhams przy New Bond Street w Londynie jako część wystawy „The Great Eight Phantoms” („Osiem wspaniałych Phantomów”). W jej skład wejdą także auta należące m.in. do Freda Astaire'a i brytyjskiego dowódcy wojskowego Bernarda Lawa Montgomery'ego.

 

 

fot. materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska