Lewis Hamilton pozdrawia rywala środkowym palcem

Lewis Hamilton pozdrawia rywala środkowym palcem

Istnieje wiele sposobów na pokazanie swojej wyższości nad rywalem - Lewis Hamilton wybrał ten najmniej elegancki.

Kiedy kierowca Formuły 1 widzi niebieską flagę, powinien zjechać na bok - oznacza to, że za nim jedzie szybszy zawodnik. Podczas Grand Prix Węgier, który odbyło się 24 lipca 2016 na torze Hungaroring Brytyjczyk pojechał tak szybko, że o jedno okrążenie wyprzedził Estebana Gutierreza, reprezentującego team Haas. Meksykanin początkowo nie zareagował na niebieską flagę, nakazującą mu ustąpić - gdy już to zrobił, kierowca Mercedesa postanowił „podziękować” mu w taki oto sposób:

 


le doigt d'honneur de Lewis Hamilton à Esteban... przez Sport-Buzz

 

Z jednej strony nie można się dziwić emocjonalnej reakcji Hamiltona - jadący za nim Nico Rosberg mógł w ten sposób zmniejszyć swoją stratę do kolegi z zespołu, z drugiej zaś tego typu zachowanie nie przystoi mistrzowi. Gutierrez rzecz jasna również nie był zbyt uradowany tym gestem i dał temu wyraz:

  

"Bycie mistrzem świata nie daje ci prawa do braku szacunku wobec swoich rywali, przyjacielu"

 

Grand Prix Węgier zakończyło się zwycięstwem Hamiltona - Brytyjczyk zwyciężył po raz trzeci z rzędu i piąty w ostatnich sześciu startach. Drugie miejsce zajął jego kolega z teamu Nico Rosberg, a na najniższym stopniu podium uplasował się Daniel Ricciardo z Red Bulla. Identycznie wygląda generalna klasyfikacja kierowców w tym sezonie. Obaj przedstawiciele teamu Mercedes wypracowali sporą przewagę nad resztą stawki i wydaje się raczej mało prawdopodobne, aby ktoś trzeci był w stanie zagrozić Hamiltonowi i Rosbergowi w kontekście mistrzostwa świata. Któremu z nich uda się ostatecznie zostać mistrzem? Na dzień dzisiejszy bliżej tytułu jest Brytyjczyk, ale nie zapominajmy że sezon 2016 rozpoczął się od czterech triumfów Niemca, który z pewnością będzie starał się wyprzedzić w klasyfikacji generalnej swojego kolegę z zespołu.

 

foto: Jake Archibald (CC-BY-2.0)

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska