Hummer H1 Tupaca Shakura wystawiony na sprzedaż

2017-08-09
Hummer H1 Tupaca Shakura wystawiony na sprzedaż

Zbieracze pamiątek po tragicznie zmarłym raperze będą mieli okazję powiększyć swoją kolekcję o niebanalną pozycję.

Tym razem na sprzedaż trafi Hummer H1, który opuścił linię produkcyjną w 1996 roku. Tupac nie miał zbyt wiele czasu, aby nacieszyć się tym samochodem – we wrześniu tego samego roku został zastrzelony, gdy wraz z Suge Knightem wracał ulicami Las Vegas z walki bokserskiej (nawiasem mówiąc, BMW którym feralnego dnia poruszał się raper również zostało niedawno wystawione na sprzedaż – jego cena wywoławcza wynosiła półtora miliona dolarów. Pisaliśmy o tym TUTAJ).

 

 

Hummer ma na liczniku zaledwie 10101 mil, czyli 16256 kilometrów. Pod maską tego konkretnego modelu znajduje się turbodoładowany silnik Diesla V8 o pojemności skokowej 6,5 litra, który generuje moc 195 koni mechanicznych. Co ciekawe, auto nie pierwszy raz trafia na aukcję – po raz pierwszy zostało wystawione na sprzedaż kilkanaście miesięcy temu, a najwyższa oferta wyniosła wówczas 337 144 dolarów. Zwycięzca aukcji nigdy jednak nie wpłacił deklarowanej kwoty, zatem Hummer ponownie idzie pod młotek. Tym razem podobno dom aukcyjny liczy na kwotę około 100 000 dolarów.

 

Samochody, które niegdyś należały do sławnych osób lub brały udział w ważnych wydarzeniach zdecydowanie są w cenie. Tak było w przypadku wspomnianego BMW, a także pierwszego auta Cristiano Ronaldo oraz „Garbusa”, należącego niegdyś do Hermanna Göringa.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska