Ferrari Sergio trafiło na sprzedaż – to jeden z sześciu istniejących egzemplarzy!

2017-08-10
Ferrari Sergio trafiło na sprzedaż – to jeden z sześciu istniejących egzemplarzy!

Samochód jest naprawdę wyjątkowy, więc i cena nie należy do niskich.

Każdy samochód marki z czarnym koniem w logo skutecznie zwraca na siebie uwagę i trudno się za nim nie obejrzeć. O ile jednak takie modele jak 360 czy 458 można – rzadko, ale jednak – zobaczyć na naszych drogach, tak sytuacja z Sergio jest zgoła odmienna.

 

Ferrari Sergio jest bowiem modelem, który powstał w 2013 roku w zaledwie sześciu egzemplarzach. Firma z Maranello postanowiła w ten sposób uczcić pamięć zmarłego rok wcześniej Sergio Pininfariny – jednego z najbardziej uznanych włoskich stylistów motoryzacyjnych. Model nazwany na jego cześć powstał najpierw jako koncept, jednak spotkał się z tak entuzjastycznym przyjęciem, że Ferrari postanowiło zbudować jeszcze kilka sztuk.

 

 

Sergio powstał na bazie modelu 458 Speziale. Mogła się nim cieszyć jedynie wąska grupa wybrańców. Egzemplarz, który właśnie został wystawiony na sprzedaż jest tym samym, który był prezentowany przez Ferrari podczas autosalonu w Genewie w 2015 roku. Samochód jak dotąd przejechał niewiele – ba, nie będzie wielką przesadą stwierdzenie, że jest praktycznie nowy, ponieważ na liczniku widnieje wartość 117 kilometrów.

 

Znikomy przebieg oraz wyjątkowość modelu sprawiają, że jego cena nie może być niska. I nie jest – żeby stać się właścicielem tego egzemplarza, trzeba być gotowym na wydatek co najmniej 4,3 miliona euro. Sporo, ale nadal niewystarczająco, żeby przebić najdroższy model z tej kolekcji.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska