Nowe BMW Z4. A może Z5...?

2017-08-18
Nowe BMW Z4. A może Z5...?

Bawarczycy oficjalnie pokazali koncepcyjny model, którego produkcyjna wersja zastąpi wysłużonego roadstera – Z4.

BMW Z4 to dla wielu samochód kultowy: surowy i mocny roadster. Inni twierdzą, że właśnie surowości mu brak, a to przez nadmiar wyposażenia. Sporu nie rozstrzygniemy, ale bez ryzyka stwierdzić możemy tylko, że "zet-czwórka" mocno się zestarzała od 2009 roku.

 

 

Kolejny model został zaprezentowany w Pebbles Beach podczas Monterey Car Week, na razie w formie auta studyjnego. Nie wiadomo nawet, czy docelowy samochód będzie nosił oznaczenie Z4, czy Z5 (koncept nazywa się Z4).

 

 

Auto zostało opracowane przez BMW we współpracy z Toyotą. Japończycy skorzystali z pewnych rozwiązań przy konstruowaniu nowej Supry. Takie samochody budzą emocje, ale są niszowe, dlatego nie było sensu silić się na niezależność.

 

Poza nowym designem zauważyć można sporo innych zmian. Wszystko wskazuje na to, że auto będzie miało płócienny dach, cyfrowe zegary z możliwością zmiany ekranu oraz zmienione nawiewy i klimatyzację. Sam kokpit będzie jednak jak u poprzednika zorientowany na kierowcę.

 

 

Do napędu mają posłużyć początkowo 3 jednostki. Benzynowe silniki 2.0 wygenerują 184 KM (20i) lub 252 KM (30i), a 3-litrowa rzędówka (M40i) 326 KM. Przeniesienie napędu na tył zapewni 8-biegowy automat.

 

Oficjalna premiera wersji produkcyjnej podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie.

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska