Nowe BMW M5: 600 koni mocy!

2017-08-21
Nowe BMW M5: 600 koni mocy!

Na dzień przed premierą do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia długo oczekiwanego BMW M5. Supersedan robi wrażenie.

 

Długo M-piątki oczekiwaliśmy i się nie zawiedliśmy, choć w aucie nie ma żadnych rzeczywistych niespodzianek. Kilka miesięcy temu BMW pokazało prototyp, więc większości można się było domyślić. Zdjęcia pokazują po prostu wszystkie małe szczegóły stylizacyjne, które odróżniają nowe M5 od pozostałych aut Serii 5.

 

Z przodu samochód wyposażony jest nerkę BMW w kolorze czarnym, z chromowanym wykończeniem oraz pogrubiony zderzak z większymi wlotami powietrza. Z boku widać czarne i srebrne koła oraz złocone zaciski hamulcowe. Z kolei tył jest zdominowany przez poczwórny wydech, czarny dyfuzor i subtelny spojler.

 

Szczegóły techniczne dotyczące samochodu wciąż pozostają nieznane, ale wiemy, że silnik M5 ma silnik V8, który generuje 592 KM i moment obrotowy 700 Nm. Silnik połączony jest z ośmiostopniową skrzynią M Steptronic, która przekazuje napęd na wszystkie cztery koła, co pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w czasie krótszym niż 3,5 sekundy.

 

Podobnie jak u głównego rywala, Mercedesa-AMG E63 S, system napędu na wszystkie koła w BMW M5 może zostać zmieniony po naciśnięciu przycisku. Wówczas cała moc trafia na tylne koła.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska