Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet – ładniejszego samochodu nie widzieliście!

2017-08-21
Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet – ładniejszego samochodu nie widzieliście!

Mercedes znów to zrobił – a my ponownie zbieramy szczękę z podłogi…

Pamiętacie coupe Mercedes-Maybach Vision 6, które Niemcy zaprezentowali rok temu na Pebble Beach? W porównaniu do ogromnej większości modeli koncepcyjnych, pomysł Mercedesa w żadnym wypadku nie prezentował się, jakby był pomysłem żywcem wyjętym z filmu science-fiction. Przeciwnie – auto zachwycało designem inspirowanym luksusowymi pojazdami przedwojennymi.

 

 

Rok później niemiecka firma znów postanowiła zachwycić świat. Na Monterey Car Week & Concours d'Elegance Mercedes przygotować wersję cabrio wspaniałego Vision 6. Samochód, chociaż jest dwuosobowy, może się pochwalić naprawdę imponującymi rozmiarami – mierzy ponad 6 metrów! Cóż, projektując taki pojazd, nikt raczej nie myślał o tak prozaicznych rzeczach jak łatwość parkowania – liczyło się jedynie wrażenie, jakie wywrze na innych.

 

Pod względem technicznym jest równie ciekawie, jak pod wizualnym. Samochód może się pochwalić mocą wynoszącą około 750 koni mechanicznych, która jest generowana przez cztery silniki elektryczne. Jego zasięg to około 500 kilometrów, a Mercedes chwali się, że już po 5 minutach ładowania można przejechać 100 kilometrów. To jednak nie jest szczególnie istotne – ważne, że auto cieszy oko. I to jeszcze jak!

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska