Nowa Pagani Zonda: ostatnia czy nie ostatnia?

2017-08-21
Nowa Pagani Zonda: ostatnia czy nie ostatnia?

Horacio Pagani pokazał model Zonda HP Barchetta. Wszystko miało miejsce w Pebble Beach i mówi się, że to ostatnia Zonda. Chociaż, kto to wie...

Powstaną tylko trzy samochody HP Barchetta, a jeden z nich trafi bezpośrednio do prywatnej kolekcji Horacio Paganiego. To jeden z najbardziej zaskakujących modeli wyprodukowanych przez manufakturę.

 

Najważniejszą różnicą między HP Barchettą, a wszystkimi innymi Zondami, jest przecięta szyba przednia, która radykalnie zmienia cały wygląd samochodu. Jeśli chodzi o resztę auta, wygląda na to, że jest to mieszanka części z kilku jednorazowych modeli Zonda 760, do których dodano przeprojektowane elementy, jak tylne światła, czy osłony tylnych kół. HP Barchetta ma dach z włókna węglowego, tylne skrzydło i dyfuzor, odnowione koła (wykończone w kolorze niebieskim z jednej strony i złotym z drugiej) oraz olśniewające, białe wnętrze.

 

 

Historia Zondy jest historią feniksa odradzającego się z popiołów. Jeszcze w 2011 roku Horacio Pagani po raz pierwszy zapowiedział, że jedna z trzech Zond Tricolore, które miały powstać, będzie jednocześnie ostatnią. Ale szybko okazało się, że zamożni entuzjaści marki na całym świecie postanowili kupować auta i wymuszać produkcję. Tak powstała seria 760. Na ich więc życzenie Zonda żyje do dziś.

 

To co zapowiadane jest jako ostatnie, w przypadku Zondy może więc takie nie być. Tymczasem możemy podziwiać HP Barchettę.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska