Następca kultowego Volkswagena powstanie. To już pewne!

2017-08-22
Następca kultowego Volkswagena powstanie. To już pewne!

Volkswagen określił datę premiery I.D. BUZZ. Model bezpośrednio nawiązuje do słynnych modeli T1 („Bulli”) i T2 („Ogórka”), samochodów dzieci-kwiatów.

W salonach auto pojawi się w 2022 roku po premierze kompaktowego, czterodrzwiowego modelu I.D. W wypadku I.D. BUZZ oraz całej rodziny modeli I.D. Volkswagen skoncentruje się przede wszystkim na rynkach Ameryki Północnej oraz na Europie i Chinach.

 

„Po prezentacjach na salonach samochodowych w Detroit i w Genewie, otrzymaliśmy ogromną liczbę listów i e-maili od klientów, którzy wyrazili się bardzo jasno: „proszę, skonstruujcie ten samochód” – powiedział w Pebble Beach w Kalifornii prezes Volkswagena, Herbert Diess. Pebble Beach, jako miejsce ogłoszenia decyzji, wybrano nie przez przypadek: „Microbus, bo tak nazywany jest Bulli w Ameryce, zawsze był częścią kalifornijskiego stylu życia. Teraz przywracamy go z powrotem i będziemy oferować ten kultowy model jako e-Microbusa, czyli Bulliego z napędem elektrycznym”.

 

Samochód produkowany seryjnie również będzie miał akumulatory umieszczone w podłodze. Ponieważ napęd elektryczny nie zajmuje dużo miejsca, przednia i tylna oś mogą być zamontowane bardzo daleko od siebie. W rezultacie otrzymuje się samochód o bardzo dużym rozstawie osi i z krótkimi zwisami, dzięki czemu więcej miejsca jest do dyspozycji we wnętrzu. Z zewnątrz auto wygląda więc jak mały van, ale wnętrze ma przestronne jak duże vany.

 

Osoby, które będą chciały wykorzystywać auto do przewozu ładunków także otrzymają to, czego potrzebują. Oprócz wersji osobowej zaproponujemy również ID BUZZ w wersji Cargo, czyli samochód o zerowej emisji i oferujący wysokie możliwości jazdy automatycznej.

 

Gdy nowy model pojawi się w sprzedaży, najstarszą i najnowszą wersję znakomicie pomyślanego i zaprojektowanego vana Volkswagena będzie dzieliło aż siedem dekad. Mimo to I.D. BUZZ ma geny oryginału, bo zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni przy wielkości auta osobowego średniej klasy.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska