Nowe Porsche Cayenne: przepis na sukces

2017-08-28
Nowe Porsche Cayenne: przepis na sukces

Trzecia generacja bestsellerowego SUV-a Porsche wjeżdża na rynek 29 sierpnia 2017 roku. Prezentujemy pierwsze zdjęcia i dzielimy się informacjami na temat skazanego na sukces auta.

 

Ten samochód nie jest bardzo zmieniony względem poprzednika. Nie mógł być, bo Cayenne – zarówno pierwsza, jak i druga generacja – zapisały historię sukcesu. Świat zamożnych osób oszalał na punkcie SUV-ów z Zuffenhausen od momentu pojawienia się ich na rynku. A to dlatego, że pod logiem sportowego samochodu zaczęto oferować coś jednocześnie sportowego i komfortowego i funkcjonalnego.

 

Zatem zmiany są delikatne, choć od razu dostrzegalne. Przednia część nadwozia jest nowa, dach lekko opada ku tyłowi, nowe są tylne światła i spojler. Jest bardziej świeżo, bardziej sportowo i mniej „SUV-owo”. Auto wygląda po prostu na lżejsze.

 

W środku użyto nowych, bardziej ekskluzywnych materiałów oraz przeprojektowano wyświetlacze.

 

Samochód jest nowy, nie można o nim mówić jako o faceliftingu, ponieważ powstał na nowej płycie podłogowej MLB Evo, stosowanej w koncernie Volkswagena.

 

Nie będzie zaskoczenia jeśli chodzi o silniki i skrzynie biegów. Wszystko, co stosowane jest pod maską Panamery trafi także do Cayenne. Benzynowe jednostki V6 i V8 pojawią się od razu, a potem także hybryda plug-in i diesel. Najmocniejsze wersje, jakich się doczekają klienci to Cayenne S, Turbo i Turbo S.

 

Więcej szczegółów już 29 sierpnia.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska