Citroen E-Mehari w wersji limitowanej. Powstanie zaledwie 61 sztuk!

2017-08-29
Citroen E-Mehari w wersji limitowanej. Powstanie zaledwie 61 sztuk!

Francuska firma motoryzacyjna postanowiła nawiązać współpracę z domem mody Courrèges. Jej efektem jest limitowana seria modelu E-Mehari, w skład której wejdzie zaledwie 61 egzemplarzy.

Pamiętacie Citroena Mehari? Powinniście, bo to jeden z najbardziej kultowych i charakterystycznych samochodów tej marki. Był produkowany przez aż 19 lat (1968–87) i sporo cech dzielił z bardziej rozpoznawalnym 2CV. Po latach – w 2016 roku – Citroen postanowił sięgnąć do historii i stworzył luźno opartego na starym modelu SUV-a w wersji cabrio, którego nazwał E-Mehari. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, skąd się wzięła litera „E” w nazwie. Pojazd nie jest zbyt częstym widokiem na ulicach – Citroen planuje wyprodukowanie zaledwie tysiąca egzemplarzy.

 

 

Jeszcze większym rarytasem będzie E–Mehari powstałe we współpracy z francuskim domem mody Courrèges. Umowa pomiędzy firmami zakłada bowiem, że jedynie 61 sztuk limitowanej edycji tego modelu. Liczba nie jest przypadkowa – Courrèges został założony w 1961 roku. Producenci twierdzą, że pojazd zapewnia komfortowe, oraz co szczególnie ważne, stylowe warunki do podróżowania. Nie ma liczyć na duże prędkości – samochód rozpędza się maksymalnie do 110 kilometrów na godzinę, a sprint do setki (czyli defacto niemal do największej możliwej prędkości) trwa 7,3 sekund.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska